SPARTAKIADA

Niemcza – 21 sierpnia 2025 r.

Niewątpliwie dzisiejsza impreza jest jednym z ulubionych spotkań integracyjnych  W tym dniu zdrowa rywalizacja konkuruje z przyjaźnią, a nasi goście z Domu Pomocy Społecznej z Ząbkowic z Henrykowa i z Ziębic z uśmiechem na twarzy doskonale wpisali się w rytm panującej atmosfery. Serdecznie im za to dziękujemy.

« z 2 »

SPARTAKIADA 2025

Bielawa – 20 sierpnia 2025 r.
Dzisiaj odbyła się w naszym domu ,,Spartakiada”, która obejmowała różnorodne konkurencje sportowe, mini gry zespołowe oraz dobrą zabawę. W zmaganiach sportowych wzięli udział:

– mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bielawie,

– mieszkańcy z Domu Pomocy Społecznej z Bystrzycy Kłodzkiej oraz Uczestnicy Dziennego Domu Senior + z Bielawy.

Nasze spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze w duchu integracji, radości i zdrowej rywalizacji. Sportowe konkurencje, wspólne zabawy i doping przyniosły wiele pozytywnych emocji ze wspólnie spędzanego czasu. Na koniec po takim wysiłku odbyła się degustacja kiełbasek z grilla, a pani Dyrektor wręczyła wszystkim biorącym udział medale i upominki. Wszystkim, ponieważ u nas wszyscy wygrali I miejsce! To wydarzenie po raz kolejny pokazało nam, jak wielką siłę ma integracja i jak ważne są takie spotkania, które łączą ludzi niezależnie od wieku czy sprawności.

W GRUPIE RAŹNIEJ

Niemcza – 14 sierpnia 2025 r.

Nieważne czy to zabawy z woreczkami, wełną czy piłką… najważniejsze aby wspólnie, razem z grupą…

PARK SZCZYTNICKI

Niemcza – 13  sierpnia 2025 r.

Park Szczytnicki we Wrocławiu to idealne miejsce na odpoczynek i spędzenie wolnego czasu wśród zieleni, drzew, ptaków i oczek wodnych. Zdecydowanie za mało czasu przeznaczyliśmy na jego zwiedzanie. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z jego wielkości i piękna.

KATEDRA W ŚWIDNICY

Niemcza -08 sierpnia 2025 r.

Dzisiejsze przedpołudnie postanowiliśmy spędzić na zwiedzaniu zakątków Świdnicy. Naszym głównym celem była urzekająca Katedra, następnie kamienice w rynku, a na koniec przepiękny Park Centralny. Najważniejsze że dopisała pogoda!!!

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK, WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

Bielawa – 1 sierpnia 2025 r.
Bajka wędruje po świecie, dzisiaj i do nas zawitała. Taki dzień jest okazją, aby powrócić do dziecięcych lat i przypomnieć sobie naszych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem naszego dzieciństwa. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają rozpoznać zło. Dzisiaj nasi podopieczni wyruszyli w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły. Mieszkańcy przebierali się w bajkowe stroje, wysłuchali fragmentów znanych bajek,  a następnie odgadywali ich tytuły. Bajkowe przedpołudnie dało nam wiele optymizmu i radości, a uśmiechy na twarzach były najlepszymi tego dowodem.

SPACER PO PARKU

Niemcza – 31  lipca 2025 r.

Dzień dzisiejszy spędziliśmy na odpoczynku w Parku Miejskim w Bielawie. Mieszkańcy mieli możliwość podziwiania piękno przyrody, co widać po zdjęciach.

ZAJĘCIA Z ERGOTERAPII

Niemcza – 30 lipca 2025 r.

Zajęcia z ergoterapii, a ściślej łuskanie kukurydzy, nie dość że jest jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez naszych podopiecznych, to jednocześnie przywraca i utrzymuje autonomię w codziennym życiu mieszkańców  z różnymi niepełnosprawnościami.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SERNIKA

Bielawa – 30 lipca 2025 r.
Sernik jest tak uwielbiany i popularny na całym świecie, że doczekał się nawet swojego święta i to właśnie dziś jest ten słodki dzień. Czy my mogliśmy o tym zapomnieć? No nie. Od wczoraj przygotowywaliśmy sernik na zimno z owocami, żeby dzisiaj móc zaspokoić nasze podniebienia. Wyszło pysznie, a jak smakuje…

24 lipca 2025r. WYJĄTKOWY DZIEŃ PANI JOANNY

Nasze codzienne dni wypełnione są obowiązkami. Pomimo tego nie przeszkadzało nam to w dzisiejszym świętowaniu. W dniu dzisiejszym urodziny obchodziła Pani Joanna. Od samego rana wszyscy byli podekscytowani, ponieważ była to niespodzianka dla naszej mieszkanki szykowana od wczorajszego dnia. Nasza podopieczna otrzymała liczne życzenia urodzinowe oraz upominki, a zaproszeni goście odśpiewali sto lat i wraz z jubilatką spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku i kawie. Raz jeszcze w imieniu wszystkich pracowników oraz podopiecznych życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, pogody ducha oraz miłych chwil w naszym domu. 100 lat!