WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Bielawa/Niemcza – 24 grudnia 2025 r.

Uroczyście świętowaliśmy 24 grudnia wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Pani dyrektor złożyła wszystkim mieszkańcom i pracownikom serdeczne życzenia i tradycyjnie przełamała się opłatkiem. Do życzeń dołączył się pan starosta Grzegorz Kosowski, burmistrz Niemczy pan Rafał Pawłowski oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Pita i ksiądz proboszcz Robert Begierski.
Wszyscy mieszkańcy otrzymali świąteczne paczki w ramach programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki 2025 r.”- dziękujemy bardzo za wsparcie i możliwość obdarowania naszych podopiecznych.

« z 2 »

OSP i MDP NIEMCZA

Niemcza – 23 grudnia 2025 r.

To było piękne i niesamowite spotkanie tuż przed wigilią – ze Strażakami z OSP i MDP w Niemczy. Nie spodziewaliśmy się z ich strony tak dużo i tak przydatnych dla nas prezentów. Mieliśmy też okazję pośpiewać wspólnie kolędy oraz poznać obyczaje naszych bohaterów. Teraz wiemy że mając blisko siebie takich Strażaków…możemy spać spokojnie. Jedynie co możemy to z całego serca im podziękować.

PRZEDSMAK ŚWIĄT

Niemcza – 19 grudnia 2025 r.

To był cudowny dzień… pachniało wypiekami w całym domu, czuć było że święta tuż, tuż…

Z KOLĘDĄ NA USTACH

Bielawa – 19 grudnia 2025 r.
Z kolędą na ustach odwiedzili naszych podopiecznych wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 z Dzierżoniowa. Wraz ze swoim opiekunem Panią Bernadettą Szczypką wręczyli piękne, świąteczne upominki oraz wspólnie z podopiecznymi wprowadzili piękny, klimatyczny nastrój świąteczny wspólnie śpiewając kolędy.

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Niemcza -18 grudnia 2025 r.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego jak co roku o tej porze odwiedzają nas dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Piławy Górnej. Wspólnie przy herbatce, kawie oraz słodkim poczęstunku rozmawialiśmy o potrawach i obrzędach wigilijnych. Było to bardzo miłe przedpołudnie. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

ŚWIĄTECZNE UPOMINKI FUNDACJI BLOOMPRO

Bielawa – 17 grudnia 2025 r.
Jak co roku niezawodne przedstawicielki Fundacji Bloompro odwiedziły naszych podopiecznych z prezentami świątecznymi. To bardzo piękny gest, który pokazuje i udowadnia, że razem możemy dużo. Wasza pamięć sprawia, że czujemy się bardzo wyjątkowo w tym szczególnym, pięknym, przedświątecznym okresie. Po raz kolejny pokazaliście swoje ogromne serce. Jesteśmy wzruszeni i wdzięczni, że tak wiele darczyńców o nas pamięta. Życzymy Wesołych Świąt!

NIEZWYKŁE JASEŁKA

Niemcza -17 grudnia 2025 r.

Niewątpliwie można powiedzieć, że Szkoła Podstawowa w Olesznej im . Janusza Korczaka to szkoła utalentowanych dzieci i zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli. Dzisiejsze jasełka w wykonaniu uczniów były pełne emocji i wzruszeń z pięknym przekazem i życzeniami świątecznymi. Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Iwaszkiewicz za włożony trud w przygotowaniu dzieci do występu.

SPOTKANIE PRZY KOLĘDZIE

Niemcza -16 grudnia 2025 r.

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy z Chórem Canzona Junior działającym przy GOKBiS w Łagiewnikach. Dzieci przedstawiły nam repertuar kolęd, a następnie wspólnie z naszymi podopiecznymi kolędowaliśmy przy słodkim poczęstunku. Nie zabrakło prezentów i ozdób własnoręcznie wykonanych przez wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy przemiłym paniom: Paulinie Pycka- Chór Canzona, Katarzynie Szczerbień -GOKBiS oraz Małgorzacie Suwald -wolontariat SP Łagiewniki.

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Niemcza -16 grudnia 2025 r.

W okresie przedświątecznym mamy mnóstwo pracy, ale zawsze znajdziemy czas na udział w  Konkursie Ozdób Bożonarodzeniowych  organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Bywa tak, że wykonanie pracy zajmuje nam dwa tygodnie, ale udział w konkursie daje nam dużo emocji i satysfakcji…tym bardziej, że nieskromnie mówiąc udaje nam się zająć jakieś miejsce. W tym roku wystawiliśmy trzy prace, a dwie z nich otwierały i zamykały miejsce na podium. Pierwsze miejsce zajął nasz podopieczny pan Jan Wiącek, a trzecie miejsce pan Bogdan Pietraszewski. Cieszymy się i gratulujemy!naszym mieszkańcom.

WYSTĘPY ŚWIĄTECZNIE

Bielawa – 15 grudnia 2025 r.
Przedszkolaki z Przedszkola nr 4 z Bielawy sprawiły ogromną radość naszym podopiecznym. Pod opieką nauczycielek i Pani Dyrektor Marii Osiewały przygotowały przepiękny występ świąteczny. Nasi mieszkańcy nie kryli wzruszenia z tak pięknie przygotowanego spektaklu. Na koniec był słodki poczęstunek oraz wspólne rozmowy przy stole. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować tę współpracę. Takie spotkania mają dla nas ogromne znaczenie, to jest prawdziwa łączność pokoleń!