Spotkania integracyjne

Niemcza 21.02.2024r . Turniej Chińczyka

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na turniej gier stolikowych do Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śl. Miło było się spotkać i zmierzyć swoje siły.

Niemcza 16.02.2024r.

Prezenty

Ogromną radość i szczęście sprawiły nam dzieci z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Piławie Górnej, które przywiozły z okazji Dnia Babci i Dziadka, dosłownie górę cieplutkich skarpetek i kapci. Serdecznie dziękujemy za wasze Wielkie serduszka i pamięć.

Niemcza 16.02.2024r.

Serdeczne spotkanie ♥️

W gorącym jeszcze klimacie walentynkowym, wspólnie z przedszkolakami z Niemczy Zaczarowany Gród, uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, gdzie tematem przewodnim były serduszka. Spotkanie zaczęło się uroczym występem dzieci, które śpiewały i tańczyły dla naszych mieszkańców.

Bielawa 15 lutego 2024r. ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W czwartek 15 lutego podopieczni naszego domu obchodzili Światowy Dzień Chorego. Podczas uroczystości Ks. Proboszcz odprawił Mszę Świętą w intencji chorych, oraz wszystkich, którzy pomagają i opiekują się nimi. Po Eucharystii, oraz Sakramencie Namaszczenia Chorych spotkał się ze wszystkimi, aby udzielić indywidualnego błogosławieństwa. Ksiądz Robert odwiedził również mieszkańców w pokojach, którzy nie mogli wspólnie z innymi brać udziału we Mszy. W tym wyjątkowym dniu chcemy przesłać nasze myśli i modlitwy do wszystkich, którzy są w trudnej walce z chorobą. Niech ten dzień przyniesie wam nadzieję, otuchę i siłę do przetrwania przeciwności.

Niemcza 14 luty 2024r.

Walentynkowe prace ♥️💕

„Kochać człowieka to pragnąć razem z nim się zestarzeć…” Prace naszych podopiecznych co prawda nie powstały dzisiaj, lecz trwały kilka dni…ale jak widać precyzja i cierpliwość na wysokim poziomie.

Bielawa – 14 lutego 2024r. SPOTKANIE WALENTYNKOWE

Mówią, że miłość dodaje skrzydeł – nam na pewno. Również w naszym Domu nie zabrakło akcentu walentynkowego. Wspólnie z mieszkańcami świętowaliśmy ten dzień. Ne zabrakło historii św. Walentego, miłosnych wierszy i piosenek o miłości. Miłym punktem spotkania było wręczanie sobie walentynkowych serduszek. ,,Każdemu wolno kochać” – to prawdziwe słowa znanej piosenki. Wszystkim życzymy wiele miłości i życzliwości każdego dnia!

Bielawa – 08 lutego 2024r.
TŁUSTY CZWARTEK
Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek karnawału na stołach królują pączki. Tak i w naszym Domu tradycji stało się zadość i nasi podopieczni zajadali się pysznymi pączkami. Nie było ograniczeń, hulaj dusza – piekła nie ma. Jak widać po minach, chyba wszystkim smakowały. W tym dniu nie liczymy kalorii!

Bielawa – 08 lutego 2024r.
JAK ŚWIĘTOWAĆ TO MIESIĄC CAŁY. DZIEŃ BABCI I DZIADKA CIĄG DALSZY
Ze spóźnionymi, ale bardzo szczerymi życzeniami przybyły do nas dzieci z Przedszkola nr 5 z Bielawy. Przedszkolaki pod czujną opieką swoich Pań zaprezentowały piękny program artystyczny. Był walc, cha-cha, twist oraz mnóstwo piosenek i wierszy. Dzieci przygotowały również dla każdego seniora własnoręcznie wykonane laurki. Miło jest widzieć uśmiech na twarzach, a nawet wzruszenie – w takich chwilach jest zrozumiałe. Cieszymy się, że dzieci pamiętały o naszych mieszkańcach, choć nie są dla nich przecież babciami i dziadkami.

Niemcza – 08 lutego 2024r.
GÓRA CHRUSTU!
Góra pączków, za tą gorą, tłuste placki z konfiturą. Za plackami misa chrustu, bo to dzisiaj są zapusty.

Niemcza – 02 lutego 2024r.
SAŁATKA- ZAJĘCIA KULINARNE
Istotną umiejętnością każdego kucharza jest krojenie i właśnie tą czynność ćwiczyli nasi podopieczni podczas dzisiejszych zajęć kulinarnych wykonując sałatkę jarzynową. Trzeba przyznać, że zadanie to stanowiło pewną trudność, ale nikt się nie pokaleczył 😉. Na zakończenie nakryliśmy do stołu i degustowaliśmy sałatkę. Mniam mniam….

Bielawa – 31 stycznia 2024r.
KOLĘDA W NASZYM DOMU
Podstawowym celem każdej kolędy jest modlitwa księdza wspólnie z parafianami, poświęcenie domu, oraz błogosławieństwo. Bardzo ważnym wydarzeniem dla naszych mieszkańców jest właśnie ta wizyta duszpasterska, na którą czekają w skupieniu. Z kolędą przybył ksiądz proboszcz Robert Begierski, który sprawuje opiekę duchową nad naszymi podopiecznymi. Duchowny nie zapomniał również o personelu. Na koniec wręczył pamiątkowe obrazki.

Niemcza – 30 stycznia 2024r.
OSTATNIE KOLĘDOWANIE
W ostatnich dniach okresu świątecznego, udało nam się wspólnie pośpiewać kolędy z zespołem „Grodzianie” pod kierownictwem pana Andrzeja Kukuły. Bogaty repertuar zespołu umilił nam bardzo dzień i utwierdził w przekonaniu o pięknie i tradycji naszych kolęd.

Bielawa 25 stycznia 2024r.
DZIEŃ EMOCJI I POZYTYWNYCH WRAŻEŃ
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, o którym nie można zapomnieć. Dzisiaj odbył się wzruszający występ zadedykowany mieszkańcom naszego domu. Dzieci z Integracyjnego Przedszkola prowadzonego przez Siostry Augustianki z Bielawy, pod czujną opieką swoich pań, uświetniły uroczystość prezentując program artystyczny. Zrobili to doskonale! Piękne pieśni i wiersze były poświęcone naszym seniorom. Na twarzach mieszkańców można było zobaczyć ogromną radość, a nawet i łzy wzruszenia. Na koniec słodki poczęstunek i gromkie brawa – to było to, co wnosi w nasze życie wiele radości i szczęścia.

Niemcza – 24 stycznia 2024r.
WIZYTA DUSZPASTERSKA
Pod koniec stycznia w naszym Domu odbyła się wizyta duszpasterska. Podopieczni przyjmowali księdza proboszcza w swoich pokojach, gdzie mogli porozmawiać o swoich troskach, problemach i nadziejach. Na zakończenie wizyty każdy z mieszkańców otrzymał pamiątkowy obrazek.

Bielawa – 15 stycznia 2024r.
ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK
Przepięknym koncertem pastorałek i kolęd zespół Czerwona Jarzębina podbił serca wszystkich zgromadzonych w naszej świetlicy. Co roku nasi podopieczni kultywują piękny zwyczaj jakim jest wspólne kolędowanie. Dzisiaj zrobiliśmy to wspólnie z zaproszonymi gośćmi. W trakcie spotkania usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Wszyscy bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak podniosłym wydarzeniu.

Bielawa – 12 stycznia 2024r.
HEJ KOLĘDA KOLĘDA!
Czas świąt to czas radosny pełen miłości – czas wspólnego kolędowania. Z tej okazji odwiedzili nas specjalni goście. Z przepięknym śpiewem na ustach swoje wokalne umiejętności zaprezentował nam chór Kanon z Dzierżoniowa. Wszyscy wspólnie oddaliśmy się magii tej chwili i dołączyliśmy do wspólnego śpiewania. Całe spotkanie było bardzo podniosłe i przebiegło z zaangażowaniem wszystkich zebranych.

Niemcza – 12 stycznia 2024r.
JASEŁKOWE PRZESŁANIE
Nowoczesne jasełka, ze współczesnym przesłaniem i pięknymi życzeniami odnoszące się do obecnego świata, bardzo nas wzruszyły i dały wiele do myślenia. Wykonanie dzieci było tak doskonale że zarówno nasi mieszkańcy jak i personel mieliśmy ciarki na ciele. A wszystko to za sprawą uczniów i wychowawców ze Szkoły Podstawowej w Olesznej. Przy okazji nasi mieszkańcy mieli okazję poświętować zbliżający się Dzień Babci i Dziadka .

Bielawa – 11 stycznia 2024r.
ZACZYNAMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W naszym Domu co roku celebrujemy to święto, ponieważ chcemy, aby nasi podopieczni czuli się wyjątkowi. Tym bardziej cieszą nas odwiedziny naszych przyjaciół. Dzisiaj odwiedzili nas przedstawiciele ze Żłobka Publicznego nr 2 z Bielawy. Był wierszyk oraz własnoręcznie malowana laurka dla mieszkańców i wręczenie laurek przygotowanych przez dzieci w żłobku. Jest nam niezmiernie miło, że tak młode pokolenie pamięta o nas – seniorach i bardzo cieszymy się z każdych odwiedzin. My również przekazaliśmy dla dzieci torbę pełną słodyczy. Dziękujemy!

Bielawa – 29 grudnia 2023r.
ZAKOŃCZENIE ROKU
Dzisiaj odbyło się spotkanie sylwestrowe. Na wstępie przy wystrzale szampana złożyliśmy sobie życzenia noworoczne oraz podsumowaliśmy odchodzący 2023 rok. Przy kawie, słodkim poczęstunku wspominaliśmy sylwestra minionych lat oraz nasze zabawy w młodości. Następnie ruszyliśmy na parkiet, każdy dał z siebie tyle ile mógł. Wszystkim składamy serdeczne noworoczne życzenia! Do siego roku!

Niemcza – 29 grudnia 2023r.
NA POŻEGNANIE…
Chociaż do Nowego Roku zostało jeszcze 3dni, postanowiliśmy spotkać się przy wykonanym przez nas poczęstunku w ramach zajęć kulinarnych i powspominać stary rok. Wspomnień mamy bardzo dużo… najbardziej utkwiły nam w pamięci odwiedziny dzieci ze szkół, przedszkoli oraz wszystkich wolontariuszy działających przy szkołach, a także zespoły, które dla nas grały a w ostatnim czasie do grona naszych przyjaciół dołączyła OSP w Niemczy. Wszystkim i każdemu z osobna dziękujemy za okazane serce i dobroć. Życzymy wszystkim pomyślności i zdrowia w 2024 roku.

Więcej informacji w archiwum