Spotkania integracyjne

Bielawa 17 lipca 2024r. TERAPIA RUCHEM Z HAUSTEM ŚWIEŻEGO POWIETRZA

Nauka nieustannie przekonuje nas o korzyściach wynikających z regularnej aktywności fizycznej. Upał trochę odpuścił, więc mogliśmy sobie pozwolić na ćwiczenia na świeżym powietrzu. Taki ruch działa kojąco na nasze zmysły stymulując umysł i ciało. Takie ćwiczenia wpływają dobrze na wentylację płuc oraz zmniejszają uczucie senności. My również postanowiliśmy powentylować nasze płuca oraz poprawić koncentrację. Śmiechu było przy tym co niemiara.

Niemcz 5 lipca 2024 r.

Kreatywny umysł.

Kreatywność jest umiejętnością, której każdy może się nauczyć, ćwiczyć ją i wykorzystywać. Właśnie staramy się aby nasi podopieczni podczas zajęć wydobywali to co mają ukryte w głębi duszy. Na co dzień malujemy, wyklejamy, wycinamy , tworzymy a dodatkowo dzisiaj rozwiązywaliśmy rebusy, krzyżówki i łamigłówki 🤔🦉.

Bielawa – 4 lipca 2024r. ZWIEDZAMY OGRÓD STAROMIEJSKI WE WROCŁAWIU

Czy to słońce czy to deszcz, nasza wycieczka zawsze udana jest! Ogród Staromiejski położony jest w centrum Wrocławia w obrębie Starego Miasta. To właśnie w tym miejscu spędziliśmy dziś przedpołudnie. Mieliśmy okazję przenieść się wspomnieniami do dziecięcych lat a to za sprawą karuzeli francuskiej. Podziwialiśmy piękną szatę roślinną, fontanny oraz ptaszarnię. Przyszedł czas również na małe co-nieco. Dzień był niezwykle udany.

Niemcza – 1 lipca 2024r.
ŚWIDNICA
Tak nam spodobało się miasto Świdnica, że postanowiliśmy odwiedzić je ponownie. Tym razem udaliśmy się do centrum…🌥️🌂📸🥯🍦☕

Bielawa – 1 lipca 2024r.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OWOCÓW

Owoce nie dość, że są smaczne to mają jeszcze wiele wartości odżywczych. W środku lata jest ich najwięcej, więc i my postanowiliśmy zrobić sobie pyszne, zdrowe drugie śniadanie!

Niemcza – 27 czerwca 2024r.
PIĘKNA ŚWIDNICA
Dzisiaj mieliśmy możliwość zwiedzić, a zarazem odnaleźć urokliwe miejsca na wycieczce w Świdnicy. Zarówno pogoda jak i humory dopisywały nam od początku aż do końca wycieczki. To był miły, udany dzień.

Bielawa – 21 czerwca 2024r.
WYCIECZKA EDUKACYJNA
Mieszkańcy naszego domu wzięli dziś udział w wyjeździe do Zagrody Edukacyjnej „Ostoja” w Mościsku. Celem wyjazdu było pokazanie piękna polskiej wsi. Wyjazd był okazją do obserwacji przyrody oraz zachowania zwierząt w naturze. Piękna okolica oraz zwierzęta, które mieszkańcy mogli karmić, głaskać oraz nosić na rękach wywołały wiele pozytywnych emocji. Były to: kotki, króliczki, kozy, jak i miniaturka świnki wietnamskiej. Degustacja ciasta podawanego przez gospodynię oraz kiełbaski pieczone w ognisku sprawiły, że wróciły wspomnienia z młodzieńczych lat. Dzień był niezwykle udany, zabawa świetna, a wspomnienia piękne.

Bielawa – 19 czerwca 2024r.
DZIEŃ RODZINY
Z przepięknym i wesołym występem artystycznym przybyły do naszych seniorów dzieci z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie. Tematyką występów był nie dawno obchodzony Międzynarodowy Dzień Rodziny. Przecież i my jak jedna wielka rodzina, to doskonała okazja do rozmowy z dziećmi na temat znaczenia rodziny, a przy okazji do dobrej zabawy. Dziękujemy!

Niemcza – 14 czerwca 2024r.
MŁODZI DUCHEM – BOGACI ŻYCIEM
To już 16 raz jak spotykamy się na imprezie integracyjnej ,, Młodzi duchem bogaci życiem” . Bardzo dziękujemy przybyłym gościom panu staroście Grzegorzowi Kosowskiemu, burmistrzowi Miasta i Gminy Niemcza Rafałowi Pawłowskiemu, Zespołom ,,Grodzianie,, i ,,Siwy Włos,, dzieciom z chóru ze SP w Olesznej prowadzonego przez panią Małgorzatę Iwaszkiewicz, a także panu Tomaszowi Dudlejowi za spięcie każdego kabelka do nagłośnienia. Dopisało wszystko: pogoda jak na zamówienie, dobry humor, jedzenie, tańce, konkursy i zabawy.

« z 2 »

Bielawa – 13czerwca 2024r.
MŁODZI DUCHEM, BOGACI ŻYCIEM
Co my tu robimy? Dobrze się bawimy! Dziś zapominamy, że pod górkę czasem mamy. Radość, muzyka i taniec towarzyszyły nam od rana. Dzisiaj odbyła się impreza integracyjna połączona z super zabawą. Bawiły się z nami zaprzyjaźnione placówki: Publiczne Przedszkole nr 4 z Bielawy, Dzienny Dom Senior+ z Bielawy, Dzienny Dom Senior+ z Dzierżoniowa. Nasze zaproszenie przyjęli również: Pani Izabela Szygudzińska – Sekretarz Powiatu Dzierżoniowskiego, Pani Małgorzata Kuśmierek – Radna Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Pani Magdalena Szwej – Dyrektor OPS w Bielawie. To integracja międzypokoleniowa, zabawa, ale również wymiana doświadczeń. Wszyscy mieli zapewnioną przyjazną atmosferę, niezapomniane wrażenia oraz poczęstunek. Uczestnicy imprezy brali udział w licznych konkursach i otrzymali upominki. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, przednią zabawę oraz cudownie spędzony dzień.

Bielawa – 6 czerwca 2024r.
NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS
Pod takim hasłem przewodnim odbyła się dzisiejsza impreza, na którą zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Ośrodków Wsparcia z Bielawy. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez biskupa świdnickiego Marka Mendyka. Następnie podopieczni uczestniczyli w wielu warsztatach integracyjnych oraz pokazach animacyjnych: tresury psów policyjnych, kole fortuny i wielu innych atrakcjach. Przy wspólnym poczęstunku i integracji z innymi dzień uznajemy za bardzo udany.

Bielawa – 29 maja 2024r.
DZIEŃ MAMY I TATY
Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 z Bielawy odwiedziły nas z okazji Dnia Mamy i Taty z występem artystycznym z tej okazji. Mali artyści śpiewali, tańczyli oraz recytowali wiersze. Przyszedł również czas na wspólną zabawę. Na zakończenie podopieczni otrzymali własnoręcznie wykonane laurki, a nasi seniorzy obdarowali dzieci słodyczami z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Bielawa – 27 maja 2024r.
TO DLA WAS MAMY – ŚPIEWAMY!
Dzisiaj odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki. Nasza świetlica stała się salą widowiskową, na której zespół „Kwiat Powoju” z Ząbkowic Śląskich zaprezentował bogaty program artystyczny. Były pieśni, wiersze oraz anegdoty przygotowane specjalnie na tą okoliczność. Podczas występu nie zabrakło łez wzruszenia, wspólnego śpiewu i gromkich oklasków ze strony naszych mieszkańców w podziękowaniu za przybycie. Na zakończenie słodki poczęstunek oraz sto lat dla wszystkich mam!

Niemcza – 24 maja 2024r.
DZIEŃ MATKI💐
Zbliżający się Dzień Matki uczciliśmy z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Niemczy ,, Zaczarowany Gród,”. Na początku spotkania odbyły się warsztaty plastyczne -kolorowaliśmy bukiety kwiatów dla mam, a na koniec był poczęstunek przy herbatce, a także mały występ artystyczny w wykonaniu dzieci.

Niemcza – 21 maja 2024r.
STRZYŻENIA CIĄG DALSZY…
Serdeczności, zapału i wielkiej pasji do strzyżenia włosów ciąg dalszy… Panowie Piotr Podgórski i Szymon Jakubowski ponownie do nas wrócili i zechcieli obciąć włosy naszych panów. Serdecznie dziękujemy i wielkie pokłony ku ich talentom.

Bielawa – 16 maja 2024r.
ŚCIANY KWITNĄCYCH RODODENDRONÓW
Maj w Arboretum w Wojsławicach to miesiąc kwitnięcia przepięknych odmian różaneczników i wielu innych równie pięknych roślin. Wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę, aby na własne oczy zobaczyć piękno natury i rozkoszować się zapachem oraz widokiem tamtejszej roślinności. Podziwialiśmy różnobarwne kwiaty, krzewy występujące w tamtejszym ogrodzie. Następnie był czas na długo wyczekiwane słodkości i aromatyczną kawę.

Niemcza – 15 maja 2024r.
,, MĘSKI DZIEŃ,,

Całkowicie bezinteresownie, kierując się życzliwością i pasją , panowie Piotr Podgórski i Szymon Jakubowski, podjęli się w dniu dzisiejszym obciąć włosy naszym panom. Nie ukrywamy, że jest to dla nas wielka przysługa, za którą serdecznie dziękujemy.

Bielawa – 13 maja 2024r.
„TO BYŁ MAJ PACHNIAŁA NASZA MIĘTA…”
Czy kto może, czy nie może wnet za grabie chwyta, by zrobić porządek wokół naszego trawnika. Wraz z wiosną i pierwszymi promieniami słońca przyroda budzi się do życia. To również czas porządków. Postanowiliśmy zadbać o nasz przydomowy skalniak, jak również o otoczenie wokół nas. Każdy dał z siebie ile mógł. Było plewienie, grabienie oraz zamiatanie. Już nie możemy się doczekać herbatki z naszą miętą.

Niemcza – 09 maja 2024r.
KONSTYTUCJA!!!
Miesiąc maj to szczególny czas na upamiętnianie ważnych wydarzeń. Dzisiaj uczniowie z 4 klasy że Szkoły Podstawowej w Niemczy wraz z wychowawcą p.Andrzejem Woźniakiem, wystąpiły dla nas z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Bardzo dziękujemy za przybycie i uświetnienie nam wolnego czasu.

Bielawa – 30 kwietnia 2024r.
WIWAT MAJ – TRZECI MAJ!
Naszymi gośćmi byli dzisiaj na warsztatach integracyjnych uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Dzierżoniowa. Tematem spotkania było zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja. Podczas zajęć czytane były treści historyczne mówiące o tym wydarzeniu. Nie zabrakło również utworów muzycznych takich jak: ,,Witaj Majowa Jutrzenko” albo ,,Jak długo w sercach naszych”, które były śpiewane przez wszystkich obecnych. Było również kabaretowo i z humorem. Na zakończenie wykonaliśmy grupowe zdjęcie z wykonanymi przez nas kotylionami.

Bielawa – 24 kwietnia 2024r.
EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA
Europejski dzień śniadania przypadający 24 kwietnia, to inicjatywa mająca na celu podkreślenie znaczenia zdrowego śniadania w codziennej diecie. Kwiecień zaczyna obfitować w wiele warzyw, które możemy spożywać. U nas było zdrowo i kolorowo. Wspólnie z uczestnikami Dziennego Domu Senior + z Bielawy wyczarowaliśmy zdrowe, wiosenne kanapki. Nie musimy mówić jak było pysznie!

Niemcza – 19 kwietnia 2024r.
„CISZA KATYŃSKIEGO LASU”
Cisza Katyńskiego Lasu, to piękna i bardzo wzruszająca sztuka mówiąca o losach naszych bohaterów w wykonaniu uzdolnionych dzieci z SP w Olesznej, które przygotowała pani Małgorzata Iwaszkiewicz. Długo jeszcze po wyjeździe dzieci wspominaliśmy z podziwem dzisiejszy występ.

Niemcza – 17kwietnia 2024r.
MIŁE PRZEDPOŁUDNIE
W ramach zajęć z ludoterapii wspólnie z mieszkańcami z Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śl., rozegraliśmy turniej w ,, Chińczyka,, i w ,, Tysiąca,,. Nie było wygranych ani przegranych, bo z przyjaciółmi się nie rywalizuje.

Niemcza – 10 kwietnia 2024r.
WIOSENNE SPOTKANIE
Pełne energii przedszkolaki z Akacjowego Wzgórza z Łagiewnik wraz z nauczycielami umilały nam dzisiejsze przedpołudnie swoim występem artystycznym. Po wielkich brawach i ,,bisach,, nie zabrakło również rozgrywek międzypokoleniowych w gry planszowe.

Bielawa – 27 marca 2024r.
ZAJĄCZKI WIELKANOCNE
Pani Bernadeta Szczypka wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 z Dzierżoniowa odwiedziła podopiecznych naszego domu. Wielkanocne zajączki wraz z życzeniami będą dopełnieniem nadchodzących świąt oraz radością, że o nas pamiętacie. Wszystkiego najlepszego z okazji Wielkanocy!

Bielawa – 27 marca 2024r.
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Z bardzo miłą niespodzianką, oraz życzeniami wielkanocnymi odwiedzili naszych mieszkańców uczestnicy z Klubu Senior + z Bielawy. My również składamy serdeczne życzenia świąteczne oraz życzymy Mokrego Dyngusa! Dziękujemy bardzo, że jesteście z nami!

Niemcza – 26 marca 2024 r.
KONKURS
Może tym razem nie pierwsze, ale ważne że wciąż na podium …nasz podopieczny p. Andrzej Gomulec zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Ozdób Wielkanocnych w Dzierżoniowie. Wystawiliśmy 4 prace, jedna z nich spodobała się komisji. Gratulujemy sobie, bardzo się cieszymy i na pewno wystartujemy w kolejnym

Bielawa – 25 marca 2024r.
PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. W naszym domu również trwają przygotowania do tej wielkiej uroczystości. To okazja do wspólnego przebywania i podtrzymywania tradycji. Podczas zajęć terapeutycznych tworzyliśmy pisanki, stroiki i wszelkie ozdoby świąteczne. Pozwalają one podopiecznym rozwijać swoje zdolności, a tym samym kultywować zwyczaje wielkanocne. Robimy wszystko, żeby było pięknie. I chyba trochę nam to wychodzi.

Niemcza – 21 marca 2024r.
WIELKANOC TUŻ TUŻ…

W tej przed świątecznej krzątaninie nie zapomnieliśmy zrobić palmy!

Bielawa -19 marca 2024r.
WARSZTATY WIELKANOCNO-INTEGRACYJNE
W ramach przygotowań świątecznych i wzajemnej integracji, wspólnie z dziećmi z Przedszkola nr 5 z Bielawy, oddawaliśmy się pasji wykonywania dekoracji wielkanocnych. Każdy dał z siebie tyle ile mógł – czyli wszystko! Następnie podnieśliśmy sobie cukier słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy za cudowne przedpołudnie dzisiejszego dnia.

Bielawa – 12 marca 2024r.
JARZYNOWO – KOLOROWO – DZISIAJ U NAS JEST WITAMINOWO!
Dla odmiany, na zajęciach kulinarnych zrobiliśmy sałatkę jarzynową. Podopieczni pokroili wszystkie produkty, wymieszali, doprawili i – powstała pyszna sałatka. Wspólnie przygotowany posiłek bardzo smakował wszystkim uczestnikom. Pod koniec już padały pytania: ,,kiedy będzie następny raz?”.

Bielawa -11 marca 2024r.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W naszym domu odbyły się dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne. To okres odnowy duchowej w czasie trwania Wielkiego Postu, czas zadumy i przemyśleń. Ze Słowem Bożym przybył do nas Ks. Paweł Kozłowski – rekolekcjonista z Białorusi, który wraz z Ks. Proboszczem Robertem Begierskim celebrował dzisiejszą Mszę Świętą oraz wygłosił kazanie. Dla naszych mieszkańców wiara jest ogromnym wsparciem i niesie tak potrzebną nadzieję.

Niemcza – 8 marca 2024r.
DZIEŃ KOBIET 💐
Tegoroczny Dzień Kobiet świętowaliśmy jak znane wszystkim przysłowie mówi,, Polskie dziewczyny mają najwięcej witaminy…”

Bielawa – 8 marca 2024r.
DZIEŃ KOBIET
Być kobietą – być kobietą… och tak to bardzo trudna sprawa. Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Jak tradycja nakazuje nie mogło się obyć bez świętowania. Z tej okazji nasi zaproszeni goście: Chór Canon zaprezentował nam piękny, okolicznościowy występ. Dopełnieniem przyjemnej atmosfery było spotkanie przy kawie, słodkim poczęstunku i pokazie sztuczek iluzjonistycznych.

Bielawa – 7 marca 2024r.
MIŁA NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA KOBIET
Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, którego datę znają wszyscy. Z tej okazji odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół nr 2 z Dzierżoniowa wraz z Panią Bernadetą Szczypką wręczając słodkie upominki. Gest ten był miłym początkiem dnia. Przyniósł wiele ciekawych wspomnień i radości na twarzach obdarowanych.

Bielawa – 5 marca 2024r.
KALORYCZNIE SYMPATYCZNIE WE WROCŁAWIU
My łasuchy już tak mamy, dzisiaj ciasto zajadamy. Dzień dzisiejszy postanowiliśmy sobie trochę urozmaicić. Byliśmy w miejscu wyjątkowym, w którym można usiąść, zwolnić i na chwilę zapomnieć o pędzącym świecie. Kawiarnia Rondo Cafe we Wrocławiu – wyborna atmosfera, którą tworzy aromat przepysznej kawy, manufaktury czekoladek i ręcznie robionych lodów była w sam raz na dzisiejszą, pochmurną pogodę. A kalorie spaliliśmy na ulicznej hulajnodze.

Niemcza – 21 lutego 2024r.
TURNIEJ CHIŃCZYKA
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na turniej gier stolikowych do Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich. Miło było się spotkać i zmierzyć swoje siły.

Niemcza – 16 lutego 2024r.
PREZENTY
Ogromną radość i szczęście sprawiły nam dzieci z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Piławie Górnej, które przywiozły z okazji Dnia Babci i Dziadka, dosłownie górę cieplutkich skarpetek i kapci. Serdecznie dziękujemy za wasze wielkie serduszka i pamięć.

Niemcza – 16 lutego 2024r.
SERDECZNE SPOTKANIE ♥️
W gorącym jeszcze klimacie walentynkowym, wspólnie z przedszkolakami z Niemczy Zaczarowany Gród, uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, gdzie tematem przewodnim były serduszka. Spotkanie zaczęło się uroczym występem dzieci, które śpiewały i tańczyły dla naszych mieszkańców.

Bielawa – 15 lutego 2024r.
ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
W czwartek 15 lutego podopieczni naszego domu obchodzili Światowy Dzień Chorego. Podczas uroczystości Ks. Proboszcz odprawił mszę świętą w intencji chorych oraz wszystkich, którzy pomagają i opiekują się nimi. Po Eucharystii, oraz Sakramencie Namaszczenia Chorych spotkał się ze wszystkimi, aby udzielić indywidualnego błogosławieństwa. Ksiądz Robert odwiedził również mieszkańców w pokojach, którzy nie mogli wspólnie z innymi brać udziału we mszy. W tym wyjątkowym dniu chcemy przesłać nasze myśli i modlitwy do wszystkich, którzy są w trudnej walce z chorobą. Niech ten dzień przyniesie wam nadzieję, otuchę i siłę do przetrwania przeciwności.

Niemcza – 14 lutego 2024r.

WALENTYNKOWE PRACE ♥️💕
„Kochać człowieka to pragnąć razem z nim się zestarzeć…” Prace naszych podopiecznych co prawda nie powstały dzisiaj, lecz trwały kilka dni…ale jak widać precyzja i cierpliwość na wysokim poziomie.