Spotkania integracyjne

Niemcza 26.09.23r.

,, Coś dla ciała i ducha…”

Piękna pogoda zachęciła naszych podopiecznych do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wyruszyliśmy na spacer przechadzając się alejkami wokół stawu, podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody. Przy okazji odwiedziliśmy groby byłych mieszkańców. W trakcie wycieczki mieszkańcy skorzystali z siłowni plenerowej oraz wypożyczyli książki dla siebie i kolegów z Biblioteki Publicznej w Niemczy.

Bielawa 8 września 2023r.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ URODY
Piękno jest w każdej z nas – trzeba je tylko potrafić wydobyć z wnętrza. Każda kobieta chce poczuć się wyjątkowo i to bez względu na to, ile ma lat. W naszej świetlicy otworzyliśmy sobie namiastkę salonu kosmetycznego. Były maseczki na twarz, hydrożelowe płatki pod oczy, stylizacja paznokci, moczenie dłoni w specjalnej odżywce do tego przeznaczonej, malowanie ust. To dzień który ma przypominać, że każda z nas jest piękna na swój sposób. Piękno to więcej niż wygląd zewnętrzny, to całokształt naszej osobowości i stosunku do życia. Prawda, że jesteśmy piękne? Brawo my!

Bielawa – 6 września 2023r.
SPARTAKIADA 2023
Mamy to! Nasza spartakiada już za nami. Mieszkańcy naszego domu uczestniczyli dzisiaj w organizowanej co roku spartakiadzie sportowej. Wspólnie z nami bawili się uczestnicy Dziennego Domu Senior+ z Bielawy. Na uczestników zmagań czekały liczne konkurencje sportowe i duża dawka humoru i zabawy. Natomiast, żeby całkiem z sił nie opaść podczas integracji, posilaliśmy się ulubionymi kiełbaskami z grilla oraz pysznym słodkim poczęstunkiem. Jak zawsze była to wspaniała okazja do spotkania, wymiany doświadczeń i wspaniałej dawki humoru na resztę dnia. U nas nie ma wygranych czy przegranych. Wszyscy za udział w naszej imprezie zdobyliście pierwsze miejsce! Dziękujemy!

Niemcza – 23 sierpnia 2023r.
SPARTAKIADA 2023
W dzisiejszym wydarzeniu pod hasłem,, Spartakiada” wzięli udział zaproszeni goście mieszkańcy z Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie i oczywiście nasi mieszkańcy. Celem corocznego spotkania jest integracja społeczna, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu oraz aktywizacja seniorów. Ciekawe konkurencje, nie dość, że wzbudziły ducha rywalizacji, ale również wywołały mnóstwo śmiechu. Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród, dyplomów, medali oraz smacznym poczęstunkiem.

Bielawa – 21 sierpnia 2023r.
TOWARZYSKIE SPOTKANIE POD CHMURKĄ
Od wiek wieków wiadomo, że kontakt z przyrodą leczy duszę i umysł oraz pozwala na ładowanie pozytywnej energii. Dzisiaj udaliśmy się do Parku Miejskiego w Bielawie na spotkanie towarzyskie z seniorami z Klubu Senior + z Bielawy. Wśród zieleni, śpiewu ptaków i przedniej atmosfery, kawa, ciasto i lody smakowały wyśmienicie. Następnie spacer w celu przetrawienia kalorii.

Niemcza – 03 sierpnia 2023r.
AGROTURYSTYCZNIE
Wakacje trwają, a my korzystamy, ile możemy. W miłym gronie i w cudownych nastrojach odwiedziliśmy gospodarstwo turystyczne w Lasocinie. Widok gór, lasów i całej przyrody dodał nam energii, wigoru i optymizmu. Jak na porę letnią przystało objedliśmy się lodami, ciastkami i kawą…z pełnymi brzuchami i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.

Niemcza – 31 lipca 2023r.
ROCZNICA
Nie tylko można świętować urodziny czy imieniny. My dzisiaj obchodziliśmy nietypową pierwszą rocznicę pobytu p.Henryki w naszym domu. Rodzina ,, Jubilatki” z tej okazji przywiozła mnóstwo brzoskwiń i pysznego ciasta – z myślą również o innych mieszkańcach. Najbliżsi p.Heni niejednokrotnie miło nas zaskakiwali …za co serdecznie im dziękujemy!!!

Niemcza – 25 lipca 2023r.
WAKACYJNY KLIMAT
W miłej atmosferze zaczęliśmy dzień zajęciami kulinarnymi przygotowując gofry z bitą śmietaną i owocami…a na koniec konsumpcja 🧇🍍🥝🫐🍑

Bielawa – 20 lipca 2023r.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW
Międzynarodowy Dzień Szachów obchodzony jest od 1966r. Święto obchodzone jest w 178 krajach. Szachy to najstarsza obchodzona gra. Jest wielu znanych szachistów w historii – my mistrzami może nie jesteśmy, ale była to dobra okazja do spotkania towarzyskiego w naszej świetlicy. Odwiedzili nas mieszkańcy z DPS Niemcza. Przy wspólnym poczęstunku i aromatycznej kawie sprawdziliśmy swoje umiejętności gry w szachy i inne planszówki. Ten dzień jest świetną okazją, żeby przekonać się czy w nas nie drzemie genialny szachista!

Niemcza -17 lipca 2023r.
TEATR W PLENERZE
Dzisiejszy dzień mieszkańcy spędzili bardzo miło. Zaraz po śniadaniu wybraliśmy się do Centrum Kultury w Łagiewnikach ,, Muszelka,, na świeżym powietrzu, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć pełen humoru i ciepła spektakl pt ,, Tymoteusz Rym Cim Cim,” wystawiony przez aktorów International Theatre William-Es w Wałbrzychu. Po skończonym spektaklu udaliśmy się na przyjemny spacer po okolicy.

Niemcza -14 lipca 2023r.
SPOTKANIE PRZY GRILLU
Korzystając z pięknej lipcowej pogody, wspólnie z mieszkańcami DPS w Ząbkowicach Śląskich spędziliśmy czas grillując kiełbaski, a w międzyczasie graliśmy w gry planszowe. Miła i przyjazna atmosfera panująca podczas spotkania napełniła wszystkich pozytywną energią.

Bielawa -12 lipca 2023r.
ŚWIATOWY DZIEŃ FRYTEK
Ten ziemniaczany przysmak zawdzięczamy prawdopodobnie Belgom. Obecnie są one popularne na całym świecie. Nieważne jakie, z ketchupem czy z majonezem, niezależnie od gustu – idealna frytka powinna być chrupiąca i słona. My również celebrowaliśmy ten dzień co widać na załączonych fotografiach. Nie musimy chyba mówić, że było na prawdę frytkowo!

Niemcza – 07 lipca 2023r.
PAPIEROWE CUDA
Nasz podopieczny Pan Arkadiusz przez kilka ostatnich miesięcy tworzy papierowe budowle: kościół i zamek. Są naprawdę urocze. Wydają się takie kruche i delikatne, zachwycają wszystkie oczy. Prace są wykonane bardzo precyzyjnie, wręcz co do ostatniego milimetra. Ogrodzenie wyglądające jak prawdziwe zostało wykonane z wykałaczek,o którym marzyłby niejeden właściciel domu. Obecnie Pan Arek zajął się nową budowlą, tym razem będzie to kościół niemczański. Czekamy na efekty.

Bielawa – 29 czerwca 2023r.
SALON FRYZJERSKI W DOMU

Już po raz kolejny odwiedziła nasz dom młodzież z Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych z Bielawy. To przyszłe fryzjerki, które w sposób profesjonalny zajęły się stylizacją fryzur naszych podopiecznych. Chętnych do skorzystania z usług nie brakowało. Te wizyty sprawiają, że nasi mieszkańcy czują się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim. Ta inicjatywa wnosi do życia naszych seniorów wiele pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy Pani instruktor za wsparcie naszego domu.

Bielawa – 28 czerwca 2023r.
,,WIŁA WIANKI I RZUCAŁA JE DO FALUJĄCEJ WODY”

Taką oto piosenką rozpoczęliśmy dzisiejsze spotkanie towarzyskie, które nawiązywało do tradycji ,,Nocy Świętojańskiej”. Zgodnie z tradycją tego dnia nasi mieszkańcy wspólnie z uczestnikami Dziennego Domu Senior + z Bielawy wykonywali barwne wianki z żywych kwiatów oraz bibuły. Co prawda nie puszczaliśmy ich na wodę, lecz ozdobiliśmy nimi nasze głowy. Przy wspólnym poczęstunku, humorze i śpiewie mówimy wszystkim na koniec – CHWILO TRWAJ!

Niemcza -27 czerwca 2023

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Bardzo miło spędziliśmy dzisiejszy dzień. Już od wczesnych godzin rannych wybraliśmy na wycieczkę do Parku Południowego we Wrocławiu. Mieliśmy okazję odpoczywać w malowniczym parku, pełnym drzew i kwiatów. W centrum ogrodu znajduję się figura zamyślonego Fryderyka Chopina, która w szczególności przykuła naszą uwagę. Oczywiście nie zabrakło słodkości -pączków, bułeczek lodów oraz kawy . Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Bielawa – 22 czerwca 2023r.
DZIEŃ OJCA – BIESIADA PRZY GRILLU

Z okazji jutrzejszego Dnia Ojca spotkaliśmy się na wspólnym biesiadowaniu przy grillu. Poza grillowanymi przysmakami mieszkańcy wysłuchali tekstu o tym, jak ważną rolę pełni tato w rodzinie. Następnie wszyscy wspólnie śpiewaliśmy piosenki. Z okazji Dnia Ojca wszystkim życzymy słonecznego dnia!

Niemcza – 22 czerwca 2023r.

URODZINY

Zarówno dla nas jak i dla naszej podopiecznej był to wyjątkowo udany dzień. Pani Bogusia obchodziła 70-te urodziny. Takie dni jak te są dla nas wzruszające ale i bardzo szczęśliwe, wiedząc, że jubilaci takie uroczystości pragną świętować z nami. Życzymy naszej podopiecznej 100 lat w zdrowiu i szczęściu.🎂💐

Niemcza – 21 czerwca 2023r.

DZIEŃ OJCA

Zbliżający się Dzień Ojca uczciliśmy w sposób lekki, orzeźwiający,smaczny i przyjemny. Takie były galaretki które przygotowaliśmy z bitą śmietaną z mega ilością świeżych owoców. Wszystkiego co najlepsze życzymy wszystkim tatusiom 🎂🍹💐

Niemcza – 15 czerwca 2023r.

IMPREZA W PLENERZE

Warto było poświęcić wiele godzin pracy na przygotowanie imprezy pod hasłem ,, Młodzi duchem bogaci życiem”,,”, która w naszym domu jest już tradycją. A to wszystko po to, aby umilić naszym mieszkańcom pobyt w naszej placówce, a jednocześnie integracja ze społecznością lokalną. Współpraca z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury, z Przedszkolem Publicznym Zaczarowany Gród, z zespołami ,, Grodzianie,” i ,,Siwy Włos,” bardzo ułatwia nam pracę, za którą serdecznie dziękujemy. Czerpiemy z tej współpracy wiele przyjemności i nadzieję na lepsze jutro… Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom Pani Agnieszce Kachniarz – PCPR Dzierżoniów, Pani Agnieszce Musiała -OPS Niemcza ,Pani Rencie Kukuła -NOK oraz Pani Annie Fuszara- Przedszkole Publiczne w Niemczy

« z 2 »

Bielawa – 14 czerwca 2023r.
,,MŁODZI DUCHEM, BOGACI ŻYCIEM”

Mamy to! Nasza impreza integracyjna pod hasłem ,,Młodzi Duchem, Bogaci Życiem” już za nami. Cieszymy się bardzo, ponieważ okres pandemii zablokował wiele cudownych chwil. Wspólnie z nami bawili się zaproszeni goście: Pan Wicestarosta Powiatu Dzierżoniowskiego – Andrzej Bolisęga, Pani Inspektor z PCPRiOZ – Dzierżoniów – Aleksandra Socha, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Dzierżoniowa oraz najmłodsi artyści – dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 z Bielawy. Były konkursy, śpiewy, tańce, przepyszny poczęstunek oraz duża dawka humoru i pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wyśmienitą zabawę. Do następnego razu!

Niemcza 12 czerwca 2023r.

SZYTE NA MIARĘ

Terapia zajęciowa prowadzona w ramach zajęć krawieckich to niezliczona ilość pomysłów. Jest to miejsce gdzie powstają wspaniałe poduszki, maskotki, chorągiewki, które zostaną wykorzystane jako dekoracje na wielu spotkaniach kulturalno-oświatowych. Warto podkreślić, że prace te wymagają ogromnej precyzji i cierpliwości, a mieszkańcy doskonale się w tym sprawdzili.

Bielawa – 5 czerwca 2023r.
ZALEW SUDETY – BIELAWA

Pogoda dopisała – łono przyrody wzywa. Postanowiliśmy korzystając z pięknych promieni słońca udać się na wycieczkę. Spacerowaliśmy nad Zalewem Sudety w Bielawie. Podziwialiśmy piękny krajobraz oraz ćwiczyliśmy na siłowni. Odprężyliśmy się i złapaliśmy oddech na resztę dnia. Nie musimy mówić jak było cudownie!

Bielawa – 1 czerwca 2023r.
SŁONECZNY DZIEŃ DZIECKA

Mieszkańcy naszego domu przygotowali dla dzieci z zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 2 w Bielawie niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Ze słoneczną laurką i słodkimi upominkami odwiedziliśmy dziś naszych małych przyjaciół. Widać było wiele radości na twarzach naszych milusińskich. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały nam piękną piosenkę. Kochane dzieci, życzymy wam tyle szaleństwa, ile w życiu się pomieści, bajkowych chwil i radości ponad wszystko!

Niemcza -1 czerwca 2023r

DZIEŃ DZIECKA

Dzień ten był okazją do odwiedzenia i złożenia dzieciom życzeń oraz przekazania słodkości, do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej. Dzięki odwiedzinom w placówkach oświatowych, z którymi na co dzień współpracujemy, mogliśmy się również przyłączyć do wielkiego świętowania. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy : beztroskiego dzieciństwa, szczęścia, zdrowia i wiele przyjemności.

Bielawa – 31 maja 2023r.
TERAPIA RUCHEM POŁĄCZONA Z MUZYKOTERAPIĄ

Terapia ruchem usprawnia naszych mieszkańców poprzez proste ćwiczenia ogólno usprawniające, zabawy z piłką i tym podobne. Dzisiaj odbyło się spotkanie integracyjne z uczestnikami Klubu Senior+ w Bielawie. Celem spotkania była integracja, aktywizacja i dobra zabawa. Dzięki temu usprawniliśmy koordynację wzrokowo-ruchową, spaliliśmy zbędne kalorie i poprawiliśmy humor na resztę dnia. Ruch to zdrowie, każdy senior Ci to powie!

Niemcza – 26 maja 2023r.
DZIEŃ MATKI

Jak co roku i w tym nie zabrakło świętowania z okazji Dnia Matki. Dzięki dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Niemczy przywołaliśmy piękne wiersze, wspomnienia oraz piosenki o mamie. Słuchając utalentowanych uczniów, nasi podopieczni z pewnością czuli się wyjątkowo. Wykonawcy włożyli wiele serca i mnóstwo emocji. Przedstawienie było najpiękniejszą laurką dla wszystkich Mam. Serdecznie dziękujemy.

Bielawa – 25 maja 2023r.
OBCHODY DNIA MAMY

26 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Matki, jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym szczególnym dniu przekazane zostały szczere życzenia skierowane do wszystkich mam. Dzisiaj nasza świetlica stała się sceną, na której z występami artystycznymi zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Odziałem Integracyjnym nr 2 w Bielawie. Treść piosenek i wierszy wyrażała podziękowania i uczucia jakimi darzymy naszą ukochaną mamę. Nie zabrakło łez wzruszenia i uśmiechu wśród naszych podopiecznych, którzy też entuzjastycznie reagowali angażując się we wspólny śpiew. Serdecznie dziękujemy, że byliście dzisiaj z nami.

Bielawa – 24 maja 2023r.
SADZENIE KWIATÓW I ROŚLIN WARZYWNYCH

Najlepszą psychoterapią jest integracja społeczna. Na zaproszenie pani Dyrektor Katarzyny Czepirskiej-Hudzik z wizytą odwiedziliśmy dzieci ze Żłobka Publicznego nr 2 w Bielawie. Celem naszej wizyty było wspólne sadzenie kwiatów oraz roślin warzywnych. Połączyliśmy pokolenia – od najmłodszego do najstarszego i wspólnymi siłami zrobiliśmy na terenie żłobka piękny warzywniak. Poszło nam całkiem nieźle. Następnie ugoszczeni zostaliśmy pysznym ciastem oraz kisielem domowej roboty. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, to był przemiły i przecudowny dzień!

Bielawa – 17 maja 2023r.
ŚWIATOWY DZIEŃ PIECZENIA

Wszystkie łasuchy powinny zaznaczyć sobie tę datę w kalendarzu. Jest to dzień, w którym celebruje wszystko co pieczone. Kto powiedział, że piec można tylko ciasta? My postanowiliśmy upiec sobie tosty. Po wczorajszej wycieczce mieliśmy następną dawkę dobrych i pysznych emocji.

Bielawa – 16 maja 2023r.
UDANA WYCIECZKA

Łapiąc pierwsze promyki wiosennego słońca i korzystając z dnia, w którym dopisała pogoda wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Parku Południowego we Wrocławiu. Wśród pięknej zieleni i śpiewu ptaków odwiedziliśmy wiele zakątków tego bajecznego miejsca. Znaleźliśmy również czas na oddech przy pysznym serniku i aromatycznej kawie. Nie musimy mówić jak było pysznie. Dzień udał się znakomicie.

Bielawa – 15 maja 2023r.
SŁODKA NIESPODZIANKA

Po raz kolejny odwiedziła naszych mieszkańców pani Irena Wróblewska – córka naszej świętej pamięci mieszkanki. Cieszymy się, że nadal nas ciepło wspomina i o nas pamięta. Każda wizyta łączy się z przekazaniem dla naszych podopiecznych mnóstwa słodkości. Serdecznie dziękujemy – poziom cukru wyrównany! Pozdrawiamy.

Niemcza – 9 maja 2023r.
WESOŁE JEST ŻYCIE STARUSZKA…

Majowe słońce ☀️, delikatny wietrzyk, dym z ogniska i smaczna kiełbaska do tego kawka i herbatka…a po południu partyjka w „tysiąca”.

Bielawa – 27 kwietnia 2023r.
WIOSNA WIOSNA WIOSNA ACH TO TY!

Za oknem niestety mało wiosennie. W celu przywołania do nas wiosny odbyły się warsztaty plastyczno – integracyjne. Odwiedziły nas dzieci z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie. Wspólnie z naszymi mieszkańcami wykonywały piękne, kolorowe kwiaty. Szczerze? Trzeba przyznać, że w świetlicy zrobiło się cieplej i bardziej wiosennie. Oby pani wiosna doceniła nasze starania i już na dobre zagościła za oknem.

Bielawa – 26 kwietnia 2023r.
WARSZTATY PLASTYCZNE POŁĄCZONE ZE ŚPIEWEM I DOBRĄ ZABAWĄ

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. To za sprawą naszych gości. Odbyły się warsztaty plastyczne wspólnie z uczestnikami Dziennego Domu Senior+ z Bielawy. Tematyką było wykonywanie kotylionów na Święto Konstytucji 3 maja. Mieliśmy również niezwykłą przyjemność gościć zespół śpiewaczy „Kwiat Powoju” z Ząbkowic Śląskich. Podczas zajęć plastycznych członkowie zespołu przedstawili naszym mieszkańcom część ze swojego bardzo bogatego repertuaru. Wysłuchaliśmy wiele polskich piosenek ludowych – były tańce, śpiewy oraz kabaretowa zabawa. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę, a także pięknie wykonane kotyliony.

Bielawa – 24 kwietnia 2023r.
EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Śniadania. To dzień, w którym celebrujemy najważniejszy posiłek dnia, czyli śniadanie. Dzięki niemu mamy energię cały dzień, a nasz metabolizm rozkręca się po nocy. W ten dzień warto zarezerwować sobie trochę więcej czasu i dogodzić sobie porannym posiłkiem. U nas właśnie tak było – kolorowo, zdrowo i witaminowo. Mieszkańcy przygotowywali kolorowe kanapki oraz dekoracyjne kompozycje ze zdrowych warzyw. Pamiętajmy o najważniejszym posiłku każdego dnia!

Niemcza – 18 kwietnia 2023r.
GRY, KARTY, ZABAWY…

Po przyjacielsku i relaksacyjnie spotkaliśmy się dzisiaj z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich na rozgrywkach gier planszowych i karcianych. Nie chodziło nikomu o wygraną, choć tacy też byli, lecz o dobrą zabawę. Czas tak szybko płynął, że żal było się rozstawać. Już jesteśmy umówieni na następne spotkanie.

Bielawa – 6 kwietnia 2023r.
ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU

To wyjątkowy dzień w roku, w którym zwracamy uwagę na tych, którzy kochają sport. Chcieć to móc. Właśnie takie motto dzisiejszego dnia. Docenić również bardzo trzeba osoby niepełnosprawne, seniorów, którzy pomimo swoich licznych niedomagań sprostali dzisiejszym wyzwaniom. Sport – to nie tylko udział w turniejach czy olimpiadach, ale również mały wysiłek fizyczny, który niejednokrotnie w przypadku naszych podopiecznych to wielkie osiągnięcie. Dlatego brawo, brawo, brawo!

Bielawa – 6 kwietnia 2023r.
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Ze świątecznymi życzeniami oraz własnoręcznie wykonanymi kartkami odwiedziła naszych mieszkańców wychowawczyni klasy drugiej Pani Magdalena Miłoś. Uczniowie Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie często goszczą u nas. Nie mogli być dziś osobiście, więc ich wychowawczyni postanowiła sama wręczyć upominki. Bardzo dziękujemy za pamięć i życzymy samych wesołych zajączków wielkanocnych.

Bielawa – 5 kwietnia 2023r.
IDĄ ŚWIĘTA

Na terapii zajęciowej w naszym Domu praca nie ustaje – a zwłaszcza przed świętami nie brakuje nam pracy. Powstają różnego rodzaju ozdoby, kolorowe stroiki z bukszpanu, zajączki i pisanki, które cieszą oczy. Okres Wielkiego Postu jest dla mieszkańców czasem zadumy i refleksji. Dzisiaj podczas rozważań pasywnych oraz pieśni wielkopostnych wykonywaliśmy przeróżne prace wielkanocne. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Mokrego Dyngusa!

Niemcza – 03 kwietnia 2023r.
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Już od kilkunastu dni w ramach zajęć terapeutycznych prężnie przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych oraz do konkursu ,,Ozdób Wielkanocnych”. Obowiązkowo musiała być palma, ozdoby na okna i stoły. Są to zajęcia, które sprawiają nam przyjemność, a przy okazji dekorujemy naszą placówkę.

Bielawa – 31 marca 2023r.
ŚWIATOWY DZIEŃ BUDYNIU

Światowy Dzień Budyniu to dobra okazja by zasmakować tego deseru w nowej dla siebie odsłonie. Poeksperymentowaliśmy trochę. Smak śmietankowy, waniliowy – kto go nie zna, ale słony karmel, smak piernika czy budyń pistacjowy to dopiero coś. To była prawdziwa poezja smaków. Smacznego!

Bielawa – 29 marca 2023r.
WARSZTATY WIELKANOCNE

Już od kilku lat – wspólnie z młodzieżą z Hufca Pracy z Bielawy organizujemy warsztaty świąteczne. Dzisiaj nie mogło być inaczej, tradycji musiało stać się za dość. Wspólnie wykonywaliśmy kartki wielkanocne i wspominaliśmy tradycje związane z tym dniem. Efekty naszej pracy widać na poniższych fotografiach. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Bielawa – 24 marca 2023r.
CO NAM W DUSZY GRA

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi, tylko o to, żeby się dobrze przy tym bawić”. To nasze motto dzisiejszego dnia. Ze śpiewem na ustach odwiedzili nas uczestnicy z Dziennego Domu Senior+ w Bielawie. Wspólne chwile upłynęły nam śpiewająco. Śpiewaliśmy znane i lubiane piosenki z dawnych lat. Spróbowaliśmy również swoich sił w karaoke – wyszło całkiem nieźle. Dziękujemy za spotkanie i muzyczne zakończenie tygodnia.

Niemcza – 21 marca 2023r.
WITAJ WIOSNO!
Śpiewającym krokiem i w bardzo miłej atmosferze weszliśmy w pierwszy dzień wiosny, a to wszystko za sprawą występu zespołu Siwy Włos z Piławy Górnej. Oklaskom i zachwytom nie było końca. W przerwie był poczęstunek, a na koniec serdeczne podziękowania.