Wcześniejsze wydarzenia z życia Domu

Bielawa – 29 grudnia 2023r.
ZAKOŃCZENIE ROKU
Dzisiaj odbyło się spotkanie sylwestrowe. Na wstępie przy wystrzale szampana złożyliśmy sobie życzenia noworoczne oraz podsumowaliśmy odchodzący 2023 rok. Przy kawie, słodkim poczęstunku wspominaliśmy sylwestra minionych lat oraz nasze zabawy w młodości. Następnie ruszyliśmy na parkiet, każdy dał z siebie tyle ile mógł. Wszystkim składamy serdeczne noworoczne życzenia! Do siego roku!

Niemcza – 29 grudnia 2023r.
NA POŻEGNANIE…
Chociaż do Nowego Roku zostało jeszcze 3dni, postanowiliśmy spotkać się przy wykonanym przez nas poczęstunku w ramach zajęć kulinarnych i powspominać stary rok. Wspomnień mamy bardzo dużo… najbardziej utkwiły nam w pamięci odwiedziny dzieci ze szkół, przedszkoli oraz wszystkich wolontariuszy działających przy szkołach, a także zespoły, które dla nas grały a w ostatnim czasie do grona naszych przyjaciół dołączyła OSP w Niemczy. Wszystkim i każdemu z osobna dziękujemy za okazane serce i dobroć. Życzymy wszystkim pomyślności i zdrowia w 2024 roku.

Bielawa – 22 grudnia 2023r.
SPOTKANIE WIGILIJNE
Z kolędą na ustach odwiedzili nas seniorzy z zaprzyjaźnionej placówki – z Dziennego Domu Senior+ z Bielawy. To bardzo piękny gest, że o nas pamiętacie. Uśmiech i dobre serce to najpiękniejsze chwile przed zbliżającymi się świętami. Życzymy cudownych chwil – my również jesteśmy całym sercem z wami. Wesołych Świąt!

Niemcza – 22 grudnia 2023r.
DOBRE DUSZKI Z PIŁAWY GÓRNEJ
Tradycyjnie jak co roku nie może zabraknąć u nas dzieci z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Piławie Górnej. Wizyta ich jest dla nas zawsze miłym spotkaniem. Wspólnie śpiewamy pastorałki, składany sobie życzenia, atmosfera jest tak miła, że możemy porozmawiać na wszystkie tematy. Jak co roku dostaliśmy przepiękne olbrzymie kartki wykonane przez dzieci a do tego upieczone również przez dzieci pierniczki. Serdecznie dziękujemy.

Bielawa – 21 grudnia 2023r.
ŚWIĄTECZNE UPOMINKI ZNOWU U NAS
Kolejna piękna, świąteczna niespodzianka. Odwiedziła nas dzisiaj zaprzyjaźniona młodzież z Zespołu Szkół nr 2 z Dzierżoniowa. W świątecznej atmosferze przekazali życzenia dla wszystkich podopiecznych oraz świąteczne upominki. Nie ma słów, żeby opisać radość obdarowanych. Serdecznie dziękujemy, że zawsze o nas pamiętacie. Wesołych Świąt!
Kolejna piękna, świąteczna niespodzianka. Odwiedziła nas dzisiaj zaprzyjaźniona młodzież z Zespołu Szkół nr 2 z Dzierżoniowa. W świątecznej atmosferze przekazali życzenia dla wszystkich podopiecznych oraz świąteczne upominki. Nie ma słów, żeby opisać radość obdarowanych. Serdecznie dziękujemy, że zawsze o nas pamiętacie. Wesołych Świąt!

Bielawa – 20 grudnia 2023r.
ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS
Dzisiaj spotkała naszych podopiecznych świąteczna niespodzianka. Mówią, że anioły są wśród nas i my tego doświadczyliśmy w sposób bardzo uroczysty. Co prawda nie miały skrzydeł, ale wielkie ciepłe serce. Nasi mieszkańcy serdecznie dziękują całemu Zespołowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie za gwiazdkowe prezenty. Państwa ofiarność sprawiła, że na naszych twarzach zagościła radość i ciepło w sercu. Składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne życzenia świąteczne. Wesołych Świąt!

Niemcza – 20 grudnia .2023r.
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE
W świątecznych nastrojach spotkaliśmy się przy herbacie i ciasteczkach z dziećmi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie Zdroju. Spotkanie rozpoczęło się przepięknym programem artystycznym dzieci. Następnie przypominaliśmy sobie obrzędy związane z tradycją świąt. Oczywiście nie zabrakło kolęd i prezentów za które serdecznie dziękujemy.

Niemcza – 19 grudnia 2023r.
PIERWSZE MIEJSCE !
To już nie pierwszy raz kiedy mierzymy swoje siły w Powiatowym Konkursie Ozdób i Szpilek Bożonarodzeniowych w kategorii Open w Dzierżoniowie. Nie chwaląc się, przeważnie zajmowaliśmy II i III miejsce, ale w tym roku niespodziewanie nasza jedna z prac, zdobyła I miejsce. Dzisiaj odebraliśmy nagrodę i gratulacje od Pana Starosty.

Niemcza – 12 grudnia 2023r.
UBIERANIE CHOINKI
Prawdziwie magiczny świąteczny dzień, a to za sprawą wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej i Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu z Łagiewnik wraz z zaangażowanymi opiekunami. Na znak tego magicznego dnia, wspólnie ubieraliśmy choinkę bombkami z imionami naszych podopiecznych, które dzieci wcześniej dla nas przygotowały. Ponadto dzieci przyniosły przepiękne stroiki, kartki z życzeniami, a w międzyczasie wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na znak miłej atmosfery dzieci z naszymi mieszkańcami rywalizowali w grach planszowych. Życzymy sobie i wszystkim więcej takich cudownych spotkań .

Bielawa – 06 grudnia 2023r.
PREZENTOWY DZIEŃ |
To był dzień pełen emocji: fryzury zrobione, Mikołaj był i jeszcze taka niespodzianka. Po obiedzie bardzo miło zaskoczyła nas wizyta przedstawicieli fundacji Bloompro. Dostarczyli dla naszych seniorów całe mnóstwo prezentów. Powiedzieć by się chciało – chwilo trwaj. Bardzo dziękujemy za tak piękny gest, za życzenia i wielkie, wielkie serce.

Bielawa – 06 grudnia 2023r.
MIKOŁAJ PRZYBYŁ!
Mieszkańcy naszego domu już od dawna przygotowywali się na wizytę Mikołaja. Nasz ważny gość przybył do nas z workiem wypełnionym prezentami. Odwiedził również osoby chore, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu w świetlicy. Seniorzy byli bardzo podekscytowani tą niecodzienną sytuacją. Były piosenki, wierszyki i życzenia dla Mikołaja oraz mnóstwo dobrej zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok.

Bielawa – 06 grudnia 2023r.
ŚNIEŻYNKOWE FRYZJERKI
Nasz Mikołaj, przed swoim przybyciem, wysłał do naszych podopiecznych prezent w postaci śnieżynkowych fryzjerek. Młodzież z Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych z Bielawy postanowiła wystylizować i wykonać przepiękne fryzury dla naszych podopiecznych. Chętnych do skorzystania z usług nie brakowało. Fryzjerki miały pełne ręce roboty i czekała na nich długa kolejka. Ta wizyta sprawiła, że nasi podopieczni czuli się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim.

Niemcza – 06 grudnia 2023r.
MIKOŁAJKI
6 grudnia 2023r. był wyjątkowym dniem dla naszych mieszkańców. Pomocnicy św. Mikołaja obdarowali każdego upominkiem i obiecali ponownie odwiedzić nas za rok. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości.

Niemcza – 01 grudnia 2023r.
HERBATKA NA ZIMOWE POPOŁUDNIA
Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć wolontariuszy wraz opiekunem p. Alicją Wszołek z SP w Niemczy. Uczniowie przekazali naszym podopiecznym różnorodne herbaty, które posłużą seniorom podczas długich zimowych dni…wydaje nam się że wystarczy aż do wiosny -tyyyyyyle ich było ☕. Korzystając z okazji zagraliśmy wspólnie w gry stolikowe – herbatki oczywiście nie zabrakło. Z całego serca dziękujemy.

Niemcza – 29 listopada 2023r.
ANDRZEJKI
Za nami Andrzejki…my zaczęliśmy świętować od tygodnia…20 listopada wystąpił dla nas zespół ,, Dzierżoniowskie Wrzosy”,który zapewnił nam wspaniałą muzykę do tańców. Dzisiaj nie zabrakło oczywiście wróżb na kolejny rok. Wszystkim Andrzejom życzymy pomyślności.

Bielawa – 28 listopada 2023r.
ANDRZEJKI
Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada 30 listopada. My nieco przyspieszyliśmy tempo i zorganizowaliśmy je właśnie dzisiaj. Na początku przypomnieliśmy sobie historię św. Andrzeja i znaczenie tego dnia. Były różne wróżby – lanie wosku, wychodzenie butów przez próg, numerologia karteczki z wróżbą, szpilka prawdy i wiele innych. Oczywiście do wszystkich podchodzimy z przymrużeniem oka, ale jest to okazja do super zabawy. Wspólnie z nami bawili się uczestnicy Dziennego Domu Senior + z Bielawy. Był słodki poczęstunek, wspólne śpiewy, a gorące rytmy poderwały wszystkich do wspólnego tańca. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że nasze wróżby się spełnią. Za rok znowu się spotkamy, aby tradycji stało się zadość.

Niemcza – 17 listopada 2023r.
SIWY WŁOS
Kolejny miło spędzony dzień, a to za sprawą naszego zaprzyjaźnionego zespołu z Piławy Górnej ,,Siwy Włos”. Tematem przewodnim spotkania były pieśni patriotyczne, ale po wyczerpaniu piosenek nastąpiła zmiana repertuaru i się zaczęło…tańce, oklaski i wspólne śpiewanie. Serdecznie dziękujemy!

Niemcza – 16 listopada 2023r.
NIEPODLEGŁOŚĆ🇵🇱
Cudowne i uzdolnione dzieci, wraz z wychowawczyniami p.Małgorzatą Iwaszkiewicz i p.Joanną Łukianowicz ze Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka z Olesznej, uświetniły nasz dzisiejszy dzień wspaniałym występem z okazji Dnia Niepodległości. Na deser w prezencie z okazji Dnia Seniora dzieci dały show śpiewając rytmiczne i wesołe piosenki, które poderwały niejedną nóżkę. To był uroczy dzień pełen wrażeń i niezapomnianych emocji.

Bielawa- 15 listopada 2023r.
DLA CIEBIE POLSKO ŚPIEWAMY
W naszej świetlicy, po raz drugi obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tym razem dzień uświetnił nam zaprzyjaźniony zespół ,,Złocienie” z Ząbkowic Śląskich. Przy wzruszających pieśniach patriotycznych wspólnie przypomnieliśmy sobie ten ciężki czas dla Polaków i naszej Ojczyzny. Były łzy wzruszenia jak również wiele radości z okazji odwiedzin. Następnie, aby trochę rozruszać i rozweselić naszych podopiecznych, zespół zmienił repertuar na biesiadny i wiele osób ruszyło żwawo na parkiet.

Bielawa – 14 listopada 2023r.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z okazji święta 11 listopada odbyła się uroczysta akademia . Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, które wzbudzały refleksję nad wartością wolności i niepodległości. Następnie był wspólny poczęstunek i rozmowy towarzyskie z naszymi małymi artystami z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z Bielawy. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane flagi z papieru. Dziękujemy za ten uroczysty poranek.

Niemcza – 02 listopada 2023r.
JESIENNY SPACER
Wielobarwna, melancholijna jesień jest wyjątkowym czasem, który niewątpliwie sprzyja spacerom. W dniu dzisiejszym wybraliśmy się przy pięknych promieniach słońca w poszukiwaniu darów jesieni.

Bielawa – 31 października 2023r.
OWOCOWE – KREATYWNE MAŁE CO NIECO
Nie tak dawno obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji odwiedzili naszych podopiecznych uczestnicy z Dziennego Domu Senior + z Bielawy. Ten dzień ma na celu zachęcić wszystkich do spożywania świeżych owoców i warzyw każdego dnia. Owoce i warzywa są najlepszymi partnerami codziennego życia. W naszej świetlicy zrobiło się bardzo kolorowo, owocowo i kreatywnie. To, co udało nam się wyczarować dowodzi, że owoce mają pozytywny wpływ nie tylko na nasz organizm, ale również mogą cieszyć nasze oczy.

Niemcza – 27 października 2023r.
DZIEŃ SENIORA
Uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora. Życzenia wszelkiej pomyślności oraz zdrowia, w imieniu całego personeli, złożyła nasza pani Dyrektor. Do życzeń dołączył się Starosta Grzegorz Kosowski, a całość uroczystości uświęcił swoim występem zespół ,, Grodzianie” z Niemczy oraz uzdolnione dzieci wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Kuźniar ze Szkoły Podstawowej w Niemczy. Był pyszny poczęstunek oraz prezenty dla najaktywniejszych mieszkańców podczas zajęć terapeutycznych .

« z 2 »

Bielawa – 26 października 2023r.
UROCZYSTY DZIEŃ SENIORA
Jak co roku o tej porze czy kto może, czy nie może żwawo ochoczo pomyka, by w Dniu Seniora zatańczyć walczyka. W dniu dzisiejszym w naszym Domu uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora. Z tej okazji gościliśmy zaprzyjaźniony zespół ,,Kwiat Powoju” z Ząbkowic Śląskich, który rozkręcał imprezę. Pani Dyrektor przywitała gości, złożyła życzenia oraz wręczyła upominki podopiecznym, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach terapeutycznych. Następnie wszyscy ruszyli na parkiet. W międzyczasie odbyły się liczne konkursy, jak również poczęstunek. Obchód tego święta stał się tradycją, którą od wielu lat nasz Dom kultywuje. Jest to święto, które jest symbolem pamięci i wdzięczności kierowane do naszych ukochanych seniorów.

Niemcza – 26 października 2023r.
PARADA KAPELUSZY
Tak kolorowo na ulicy Niemczy dawno nie było. Parada kapeluszy zorganizowana przez Niemczański Ośrodek Kultury przeszła przez miasto. W przemarszu kończącym przed Urzędem Miasta i Gminy towarzyszył burmistrz, dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemczy, Seniorzy z Klubu Seniora w Niemczy, ,,Grodzianie” oraz oczywiście nasi podopieczni.

Bielawa – 23 października 2023r.
JESIENNE RĘKODZIEŁA
Dzisiaj seniorzy naszego domu wspólnie z uczestnikami klubu Senior + z Bielawy wzięli udział w arteterapeutycznych warsztatach pod hasłem: „Wszystkie Barwy Jesieni”. Chłodny i ponury dzień rozjaśniły prace jesienne wykonane wspólnie podczas zajęć. Przygotowanie dekoracji jesiennych z darów natury niewątpliwie umili każdy długi, jesienny dzień. Trzeba również dodać, że ciepła i serdeczna atmosfera wpłynęła bardzo pozytywnie na wszystkich uczestników dzisiejszych warsztatów.

Bielawa – 20 października 2023r.
PRZYGOTOWANIA DO WARSZTATÓW JESIENNYCH
Do każdej pracy trzeba się dobrze przygotować. Nasza drużyna przygotowywała dzisiaj materiały na poniedziałkowe warsztaty terapeutyczne. Pogoda brzydka, deszczowa, więc nie mogliśmy wybrać się, aby nazbierać liście. Z racji tego liście jesienne przyszły do nas na świetlicę. W dobrym humorze, raz dwa wykonaliśmy plan na dzisiejszy dzień.

Niemcza – 19 października 2023r.
,,ŚWIADKOWIE EPOKI”
W ciągu dwóch dni grupa naszych podopiecznych udzielała informacji i odpowiadała na pytania dla przedstawicieli Instytutu Solidarności i Męstwa im.Witolda Pileckiego. Przeżyte chwile, wspomnienia zarówno swoje, rodziców i dziadków próbowali przekazać na poczet historii.

Niemcza -18 października 2023r.
DLA TYCH, CO JUŻ ODESZLI…
Z uwagi na nadchodzący Dzień Wszystkich Świętych, jak co roku, wraz z dziećmi z SP w Niemczy oraz z naszymi podopiecznymi, wybraliśmy się na cmentarz w celu posprzątania grobów mieszkańców, których nie ma już wśród nas. Uporządkowaliśmy groby, pomniki, grabiliśmy liście i alejki między grobami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały bardzo potrzebną pracę. W ten sposób wyrazili szacunek dla tradycji, a dla nas ogromną pomoc, za którą jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Niemcza -13 października 2023r.
PIEROŻKI: MNIAM, MNIAM…
Nasi podopieczni bardzo lubią zajęcia kulinarne… Tym razem przygotowywaliśmy pyszne pierogi ruskie. Gotowym daniem podzieliliśmy się z innymi mieszkańcami.

Bielawa – 12 października 2023r.
JESIENNE ŁĄCZENIE POKOLEŃ
Złota polska jesień – jesień przebogata – jesień w końcu lata. Pod takim mottem przewodnim rozpoczęły się dzisiaj jesienne warsztaty integracyjno – artystyczne. Wspólnie z naszymi seniorami jesienne prace wykonywały dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 5 z Bielawy. Podczas spotkania uczestnicy wykazali się kreatywnością i wrażliwością estetyczną, stworzyli swoje własne, jesienne kompozycje. Chociaż jesień oznacza koniec słonecznego lata, nie zawsze musi być smutna, co pokazali nasi uczestnicy zajęć, tworząc kolorowe i wyjątkowe dzieła. Następnie dzieci dały prawdziwy, jesienny koncert. Dziękujemy za wspaniały dzień!

Bielawa – 10 października 2023r.
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
Ten dzień to coroczne święto miłośników planszówek. Planszowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, a co najważniejsze spotkanie przy grach planszowych to idealna okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi – prawdziwa integracja. My też mamy swoich miłośników tego sportu.

Niemcza – 06 października 2023r.
WYJŚCIE DO KINA
Grupka naszych mieszkańców udała się dzisiaj do Teatru Robotniczego w Bielawie, aby obejrzeć brytyjską komedię pt.:”Jak wywołałem byłą żonę”. Podopiecznym gra aktorów bardzo się podobała, można było się pośmiać, spędzając miło czas. Po obejrzeniu filmu dzielili się swoimi wrażeniami.

Niemcza – 04 października 2023r.
KUKURYDZA…
Dzień rozpoczęty zajęciami z ergoterapii -jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez naszych podopiecznych a zakończony że smakiem ☕🌭 pieczoną kiełbaska z ogniska.

Niemcza – 03 października 2023r.
Z WIZYTĄ W KŁODZKU
Mieliśmy dzisiaj przyjemność przechadzać się po alejkach Parku Przyjaźni Wojsk Górskich w Kłodzku. Oprócz spacerów podziwialiśmy piękno pomnika Emila Czecha, żołnierza z Korpusu Polskiego, znanego jako trębacza z Monte Cassino. Jesienne słońce dodało nam energii na kolejne dni.

Niemcza – 03 października 2023r.
NIESPODZIANKA
Zupełnie niespodziewanie w porannych godzinach, zjawili się w naszych progach reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach z przemiłą niespodzianką. Pełna góra aromatycznych i różnych smaków herbat z okazji Dnia Seniora. Akurat świetnie podpasowały do śniadania i zbliżających się jesiennych wieczorów. Serdecznie dziękujemy za pamięć, współpracę i życzliwość.

Bielawa – 02 października 2023r.
SENIORALIA W NASZYM MIEŚCIE
Wybraliśmy się dzisiaj do parku miejskiego, gdzie odbywały się Senioralia. Ze względu na mniejszą sprawność fizyczną mogliśmy jedynie dopingować drużyny, które brały w udział w zawodach sportowych. Kibicowaliśmy zaprzyjaźnionym placówkom, które z nami współpracują. Przyniosło nam to również wiele frajdy. Następnie była pyszna kawa, ciasto i ulubione lody.

Niemcza – 29 września 2023r.
JESIENNE SPOTKANIE
W bardzo miły i przyjemny sposób spędziliśmy ostatni dzień września, goszcząc dzieci z Publicznego Przedszkola w Niemczy,, Zaczarowany Gród,,. Spotkanie miało na celu uczcić dwie idee: warsztaty z arteterapii o tematyce jesiennej oraz występ artystyczny dzieci z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Seniora. Dodatkowo dzieci wraz z opiekunami zaskoczyły nas pięknymi prezentami dla naszych seniorów za które serdecznie dziękujemy.

Bielawa – 28 września 2023r.
ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA
Światowy Dzień Jabłka to okazja by przypomnieć zalety przede wszystkim tych owoców, pełnych witamin i błonnika. Ich spożywanie wpływa na naszą odporność i zmniejsza stężenie cholesterolu w organizmie. Ten dzień ma zachęcić do ich jedzenia, ale też jest doskonałą okazją do rozmowy na temat znaczenia jabłek w kulturze i języku. My również celebrowaliśmy ten dzień – była pełna micha witamin. Było pysznie!

Niemcza – 26 września 2023r.
COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA…
Piękna pogoda zachęciła naszych podopiecznych do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wyruszyliśmy na spacer przechadzając się alejkami wokół stawu, podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody. Przy okazji odwiedziliśmy groby byłych mieszkańców. W trakcie wycieczki mieszkańcy skorzystali z siłowni plenerowej oraz wypożyczyli książki dla siebie i kolegów z Biblioteki Publicznej w Niemczy.

Bielawa – 8 września 2023r.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ URODY
Piękno jest w każdej z nas – trzeba je tylko potrafić wydobyć z wnętrza. Każda kobieta chce poczuć się wyjątkowo i to bez względu na to, ile ma lat. W naszej świetlicy otworzyliśmy sobie namiastkę salonu kosmetycznego. Były maseczki na twarz, hydrożelowe płatki pod oczy, stylizacja paznokci, moczenie dłoni w specjalnej odżywce do tego przeznaczonej, malowanie ust. To dzień który ma przypominać, że każda z nas jest piękna na swój sposób. Piękno to więcej niż wygląd zewnętrzny, to całokształt naszej osobowości i stosunku do życia. Prawda, że jesteśmy piękne? Brawo my!

Bielawa – 6 września 2023r.
SPARTAKIADA 2023
Mamy to! Nasza spartakiada już za nami. Mieszkańcy naszego domu uczestniczyli dzisiaj w organizowanej co roku spartakiadzie sportowej. Wspólnie z nami bawili się uczestnicy Dziennego Domu Senior+ z Bielawy. Na uczestników zmagań czekały liczne konkurencje sportowe i duża dawka humoru i zabawy. Natomiast, żeby całkiem z sił nie opaść podczas integracji, posilaliśmy się ulubionymi kiełbaskami z grilla oraz pysznym słodkim poczęstunkiem. Jak zawsze była to wspaniała okazja do spotkania, wymiany doświadczeń i wspaniałej dawki humoru na resztę dnia. U nas nie ma wygranych czy przegranych. Wszyscy za udział w naszej imprezie zdobyliście pierwsze miejsce! Dziękujemy!

Niemcza – 23 sierpnia 2023r.
SPARTAKIADA 2023
W dzisiejszym wydarzeniu pod hasłem,, Spartakiada” wzięli udział zaproszeni goście mieszkańcy z Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie i oczywiście nasi mieszkańcy. Celem corocznego spotkania jest integracja społeczna, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu oraz aktywizacja seniorów. Ciekawe konkurencje, nie dość, że wzbudziły ducha rywalizacji, ale również wywołały mnóstwo śmiechu. Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród, dyplomów, medali oraz smacznym poczęstunkiem.