Wcześniejsze wydarzenia z życia Domu

Bielawa/Niemcza – 31 grudnia 2022r.
Jest Sylwester 😁 💃 🙃 🕺 jest zabawa.

Do siego roku!  🥂 😘 🍾

 

Bielawa – 30 grudnia 2022r.
ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU – SYLWESTROWO
Długo oczekiwana zabawa sylwestrowa rozpoczęła się W naszej świetlicy po śniadaniu. Wspominaliśmy przeróżne sytuacje roku, który dobiega końca. Przy słodkim poczęstunku wszyscy bawili się, tańczyli i śpiewali przeróżne piosenki. Szkoda, że wszystko co dobre, tak szybko się kończy. DO SIEGO ROKU!

Niemcza – 30 grudnia 2022r.
ŻEGNAMY 2022 ROK
Pod takim hasłem odbyło się dzisiaj spotkanie przy wcześniej przygotowanych na zajęciach kulinarnych krokiety z barszczem, a na słodko – pieczone orzeszki z kremem. Ostatnie chwile zostawiliśmy sobie na przygotowanie sali, a kobiety malowały paznokcie, kręciły włosy i wybierały kreacje.
Szczęśliwego Nowego Roku!

Bielawa/Niemcza – 30 grudnia 2022r.
Życzymy wszystkim uśmiechu, miłości i spełnienia marzeń 🥰

 

Bielawa – 28 grudnia 2022r.
ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH…
Czas Bożego Narodzenia to czas radosny, pełen miłości i spokoju. Czas wspólnego kolędowania. My podtrzymujemy tę tradycję. W tym roku odwiedzili nas członkowie scholii „Diakoni” z Kościoła św. Jakuba z Pieszyc. Śpiewaliśmy znane kolędy, oraz pastorałki świąteczne. Odwiedziliśmy również ze wspólnym kolędowaniem osoby, które na stałe są leżące i przebywają w pokoju. Do siego roku!

Bielawa/Niemcza – 24 grudnia 2022r.

Wigilia 🎄 Świąt 🎄 Bożego 🎄 Narodzenia 🎄🥰 🥰 🥰

Bielawa – 22 grudnia 2022r.
ŚWIĄTECZNE ANIOŁY DOBROCI
Gestów życzliwości na święta jest wiele. Dzisiaj mieszkańcy kierują słowa podziękowania i wdzięczności do Pani Henryki Wróblewskiej. Serdecznie dziękujemy za pamięć, oraz przekazane słodkości. Wszyscy życzymy dla Pani oraz całej rodziny zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niemcza – 21 grudnia 2022r.
NIESPODZIEWANE ODWIEDZINY
Wielkim zaskoczeniem dla naszych mieszkańców były dzisiaj odwiedziny dzieci wraz z wychowawcą z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Piławie Górnej. Podopieczni Ośrodka przybyli do nas z mega kartkami Bożonarodzeniowymi wykonanymi własnoręcznie oraz życzeniami świątecznymi. Dziękujemy za pamięć.

Bielawa – 20 grudnia 2022r.
HISTORIA NARODZENIA PAŃSKIEGO
Jasełka przygotowywane przez dzieci ze szkół podstawowych, oraz przedszkoli wpisały się już w naszą tradycję. W tym roku mieliśmy okazję obejrzeć występy dzieci ze Szkoły Społecznej nr.1 z Bielawy. Gra w jasełkach to bardzo duże wydarzenie dla tak małych artystów. Do pięknej prezentacji przygotowała ich Pani Ewelina Szyndłak. Wszyscy włożyli wiele trudów w to przedstawienie. Gra aktorska i niepowtarzalny klimat sprawiły, że występ został bardzo ciepło przyjęty przez naszych podopiecznych, którzy nie szczędzili ciepłych słów i oklasków. Wszyscy na koniec śpiewaliśmy znane i lubiane kolędy. Życzymy Wesołych Świąt!

Niemcza – 20 grudnia 2022r.
ROZBILIŚMY BANK!!!
W ramach zajęć terapeutycznych już od początku grudnia nasi mieszkańcy tworzyli ozdoby na konkursy. Przygotowaliśmy trzy prace na Powiatowy Konkurs Ozdób i Szopek Bożonarodzeniowych w kategorii Open oraz trzy prace na konkurs Ozdób w Niemczańskim Ośrodku Kultury. W pierwszej instytucji zajęliśmy II i III miejsce natomiast w drugim konkursie II miejsce i wyróżnienie. Dzisiejszy dzień był dniem odbierania nagród…no cóż… Brawo My!!!

Niemcza – 20 grudnia 2022r.
ARCYDZIEŁO JASEŁKOWE
Przed Świętami Bożego Narodzenia nie mogło zabraknąć również tradycyjnych,, Jasełek,,. W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć dzieci wraz ze wspaniałymi nauczycielkami z Olesznej, które dały prawdziwy show. Odegrały i zaśpiewały ,, Jasełka,, które wzbudziły ogromny zachwyt, wzruszenie i radość. Dziękujemy Paniom które włożyły trud w przygotowaniu dzieci i dzięki temu poczuliśmy prawdziwe Boże Narodzenie.

Niemcza – 15 grudnia 2022r.
,,LUKIER, KORALICZKI …PIERNICZKI”
Atmosfera świąt to nie tylko ubieranie choinki, udekorowane stroiki, ale także zapachy, które kojarzą się ze świętami. Dzisiaj w naszej placówce gościliśmy młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie wraz z opiekunem p.Haliką Haczkowską. Młodzież wspólnie z naszymi mieszkańcami z wielkim zaangażowaniem dekorowali, wcześniej upieczone w szkole, pierniki. Jest to wspaniała tradycja, którą polecamy każdemu. Serdecznie dziękujemy młodzieży za przygotowanie pierników oraz za stworzenie tak miłej przedświątecznej atmosfery.

Bielawa – 14 grudnia 2022r.
STARTUJEMY Z PRZED ŚWIĄTECZNYMI PRZYGOTOWANIAMI
Od wielu dni na terapii zajęciowej trwają prace nad przygotowaniem ozdób świątecznych. Będą one dekoracją i dopełnią klimat Bożego Narodzenia w naszym domu. Podtrzymaniem tradycji podczas zajęć było wspólne kolędowanie oraz wielka kreatywność naszych mieszkańców.

Bielawa – 8 grudnia 2022r.
WIZYTA MŁODYCH FRYZJEREK W NASZYM DOMU
Dzień dzisiejszy upłynął nam pod znakiem nowych fryzur, uczesań oraz stylizacji paznokci. Idą święta – to wyjątkowy czas, w którym każdy chce dobrze wyglądać. Młode fryzjerki z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie przybyły do nas z Panią Instruktor Roksaną Świtalską i zadbały, aby każdy z nas poczuł się wyjątkowo. Mieszkańcy bardzo czekają na te wizyty, ponieważ chcą mieć nie tylko nowe fryzury, ale też porozmawiać z młodymi ludźmi. Dziewczyny są bardzo sympatyczne, otwarte, chętnie nawiązują rozmowy z naszymi podopiecznymi i wnoszą wiele pozytywnej energii. Serdecznie dziękujemy!

Bielawa – 7 grudnia 2022r.
BOŻONARODZENIOWE MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY
Bożonarodzeniowe warsztaty ozdób świątecznych wpisane są w coroczną tradycję naszego domu. Przewodnim celem tego dnia było wykonywanie kartek świątecznych. Wspólnie z naszymi podopiecznymi tworzyła je młodzież z Hufca Pracy z Bielawy. Pod czujnym okiem Pani komendant – Marioli Stasiewicz, oraz terapeuty zajęciowego mieszkańcy wykonywali przepiękną manufakturę. Trafi ona z życzeniami do zaprzyjaźnionych placówek urzędów i instytucji, z którymi współpracujemy cały rok. Każda jest ręcznie wykonana i poza życzeniami zawiera wiele pozytywnej energii domowników DPS-u.

Bielawa – 6 grudnia 2022r.
Z POZDROWIENIAMI OD MIKOŁAJA!
Kolejną niespodzianką dla nas dzisiaj była miła wizyta wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie. Z pozdrowieniami od Mikołaja cały zastęp jego wiernych pomocników wręczył podopiecznym mikołajkowe słodkie upominki. Dziękujemy serdecznie za pamięć.

Bielawa – 6 grudnia 2022r.
MIKOŁAJKOWO
Naszych podopiecznych odwiedził dostojny gość. Podczas obiadu zawitał do nas św. Mikołaj. Chyba uwierzył wszystkim, że byli w tym roku wzorem zachowania i wręczył wszystkim upominki. Część mieszkańców przygotowała na tą okoliczność wierszyki i piosenki. Mikołaj sygnalizując swoje przybycie głośnym ,,Ho, Ho, Ho” oraz dzwonkiem sprawił wiele radości podopiecznym. Wiemy, że Mikołaj ma wiele pracy, dlatego bardzo cieszymy się, że nie zapomniał też o nas. Dziękujemy bardzo, do zobaczenia w przyszłym roku!

Niemcza – 6 grudnia 2022r.
MIKOŁAJ
Miało być miło…i było. Widok już samej czapki Mikołaja wzbudza u każdego uśmiech na twarzy i nie ma to znaczenia czy jesteś duży, czy mały. Tak wyglądał nasz dzisiejszy dzień. Przebrani pomocnicy Mikołaja, rozdawali prezenty naszym podopiecznym. Po otrzymaniu prezentów rzuciliśmy się w wir pracy ozdób bożonarodzeniowych.

Bielawa – 30 listopada 2022r.
WRÓŻBOWO, ANDRZEJKOWO
Jak tradycja nakazuje, w ten pełen magii i wróżb dzień, my również postanowiliśmy się trochę zabawić. W programie dzisiejszego dnia znalazły się ciasteczkowe wróżby, wróżenie z butów, lanie wosku – następnie interpretacja woskowych odlewów. Nie mogło zabraknąć historii o św. Andrzeju oraz przysłów związanych z tym dniem. Wszystko oczywiście odbyło się z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru. Wróżby przeplatane były wspólną zabawą i słodkim poczęstunkiem.

Niemcza – 29 listopada 2022r.
ANDRZEJKI, ANDRZEJKI, ANDRZEJKI…
Trzymając się w tym dniu tradycji, nie mogliśmy pozwolić na to, aby w tym czasie nie wywróżyć sobie najbliższej przyszłości. Po zorganizowanych konkursach i zabawach, wiemy już co czeka naszych podopiecznych. Dowiedzieliśmy się, że niektórzy ponownie się zakochają, inni wyjadą w podróż i wiele innych ciekawych informacji. Równie dobrze bawiliśmy się dzień wcześniej, przygotowując poczęstunek na zabawę andrzejkową. Mniej ważne dla nas jest to co sobie wywróżyliśmy lub co jedliśmy, ale najważniejsza jest możliwość wspólnego świętowania i spotkania.

Bielawa – 23 listopada 2022r.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z okazji niedawno obchodzonego Narodowego Święta Niepodległości przed naszymi mieszkańcami wystąpiły dzieci z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr.7 z Bielawy. Wysłuchaliśmy pięknych pieśni patriotycznych, które znane są naszym podopiecznym, więc ochoczo włączyli się oni do wspólnego śpiewania. Przepiękne wiersze bardzo wzruszyły naszych mieszkańców, którzy ze łzami w oczach wspominali bardzo trudne czasy dla naszej ojczyzny. Po słodkim poczęstunku podniosłą atmosferę rozładowała wspólna zabawa – gra w kolory. Pięknie dziękujemy za wspaniały poranek.

Niemcza – 16 listopada 2022r.
”HERBATKA DLA DZIADKA”
Pod hasłem herbatka dla dziadka, w ramach zaległego Dnia Seniora, dzisiaj odwiedziły nas dzieci z Publicznego Przedszkola w Niemczy. Oprócz podarunków w postaci aromatycznych herbatek i własnoręcznie wykonanej ozdoby, dzieci wykonały program artystyczny. Na zakończenie spotkania, wspólnie piliśmy herbatę oraz kolorowaliśmy obrazki . Byliśmy mile zaskoczeni, serdecznie dziękujemy za pamięć i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Niemcza – 14 listopada 2022r.
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
Każdy w jakiś sposób obchodzi lub poczuwa się do uczczenia Święta Niepodległości. My zaczęliśmy od tworzenia prac plastycznych związanych z powyższym tematem. Na zwięczenie pamięci bohaterów z 1918r. zaprosiliśmy dzieci ze SP w Olesznej , które przygotowały repertuar w postaci pieśni i wierszy. Program był w taki sposób przedstawiony, że nie zabrakło łez wzruszenia oraz refleksji. Jesteśmy pod wrażeniem przygotowania i zaangażowania dzieci w tak poważnym temacie. Bardzo dziękujemy.

Bielawa – 8 listopada 2022r.
EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia powstał w 2007r. Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych i spożywania regularnych posiłków. Jedzenie warzyw i owoców jest najpopularniejszym sposobem zapewnienia odpowiedniego poziomu witamin w organizmie. Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy. My również postanowiliśmy pochwalić się naszymi dekoracyjnymi zdolnościami kulinarnymi. Wspólnie przygotowaliśmy kolorowe drugie śniadanie, składające się ze zdrowych, chrupiących składników wzmacniających naszą odporność. Nie musimy mówić, że było przepysznie.

Bielawa – 4 listopada 2022r.
ABY ZAPACH LATA ZIMĄ TRWAŁ
Wiadomo, co swoje z ogródka – najzdrowsze. W dniu dzisiejszym w ramach ergoterapii grupa uczestników zaangażowała się w siekanie kopru i natki pietruszki. Będzie to doskonały, pełen naturalnych witamin dodatek do wielu potraw zimą. A jaki zapach się unosił…

Bielawa – 28 października 2022r.
PORZĄDKI NA GROBACH ZMARŁYCH MIESZKAŃCÓW
Jak co roku podopieczni naszego domu tradycyjnie przed „Wszystkimi Świętymi” odwiedzają i porządkują groby zmarłych mieszkańców spoczywających na pobliskim cmentarzu. Sprzątają, składają wiązanki, zapalają znicze, wyrażając szacunek wobec osób, które mają w swojej pamięci.

Bielawa – 25 października 2022r.
RUSZAMY NA WROCŁAW!
Korzystając z przepięknej aury jaką nam zafundował październik wybraliśmy się dziś na wycieczkę do Wrocławia. Naszym celem było zwiedzanie Archikatedry Św. Jana Chrzciciela. Jest ona nazywana matką kościołów śląskich. To wyjątkowej klasy gotycka architektura sakralna. Ozdobą katedry jest ołtarz ufundowany przez arcybiskupa Andreasa Jerina. Była chwila zadumy i zapalenie świeczki w swojej osobistej intencji. Pochodziliśmy, zgłodnieliśmy, więc udaliśmy się na pyszne domowe pierogi. Po tak intensywnym dniu mogliśmy wracać na zasłużony wypoczynek.

Niemcza – 25 października 2022r.
SPOTKANIE Z ”WESOŁYMI NUTKAMI”
Repertuar, słowa tekstu, okoliczność były iście wyniosłe, bo dotyczyły Jana Pawła ll. Początek spotkania był naprawdę wzruszający , piękny, wprowadzający w zadumę -tak zaśpiewały dzisiaj u nas dzieci przygotowane przez panie Małgorzatę Iwaszkiewicz i Małgorzatę Małek że SP w Olesznej. W drugiej części spotkania integrowaliśmy się poprzez zajęcia z ludoterapii grając w chińczyka, warcaby i domino. Zarówno dzieci jak i nasi mieszkańcy świetnie się dogadywali.

Niemcza – 18 października 2022r.
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM SENIORÓW
Dzień Seniora to dla nas szczególne święto. Przygotowujemy się do niego z wielkim zaangażowaniem od dłuższego czasu. Na zajęciach kulinarnych wykonujemy samodzielnie poczęstunek (sałatki, ciasta). Do uwieńczenia wielkiego święta zapraszamy serdecznych przyjaciół i ważnych gości , Pana Starostę Grzegorza Kosowskiego, Panią Agnieszkę Kachniarz z PCPR-u, Pana Tomasza Dudlej Dyrektora z NOK oraz niezawodny zespół „Grodzianie” pod kierownictwem Pana Andrzeja Kukuły. Konkursy i repertuar programu powoduje, że wszyscy wychodzą zadowoleni a w szczególności nasi Seniorzy.

Bielawa – 17 października 2022r.
DZIEŃ SENIORA
Międzynarodowy Dzień Seniora to jeden z najważniejszych dni w życiu podopiecznych naszego domu. W dniu dzisiejszym jak co roku uroczyście obchodziliśmy to święto. Naszych mieszkańców przywitała Pani Dyrektor Renata Giża. Część oficjalną rozpoczął Wicestarosta Powiatu Dzierżoniowskiego Pan Andrzej Bolisęga. Składał życzenia, oraz wręczył słodycze dla naszych seniorów. Do życzeń również dołączyła Wicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Agnieszka Kachniarz. Całość uroczystości swoimi występami artystycznymi uświetniły dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr. 5 z Bielawy. Były również upominki dla najbardziej aktywnych mieszkańców, którzy na co dzień pracują na zajęciach terapii zajęciowej. Wszystkim dopisały wspaniałe humory, żartom i rozmową na przeróżne tematy nie było końca. Były tańce, konkurs integracyjny, poczęstunek i wielkie uśmiechy na ustach naszych podopiecznych.

Niemcza – 11 października 2022r.
WIELKIE SPRZĄTANIE
Wkrótce ,,Wszystkich Świętych „… jak co roku o tej porze, staramy się wygospodarować czas i poświęcić go na sprzątanie grobów naszych byłych podopiecznych. My,doprawdy na co dzień zajmujemy się osobami wymagającymi opieki ale wychodząc poza nasze obowiązki, chociaż ten jeden dzień w roku poświęcamy osobom zmarłym, które nie mały rodzin. Do pomocy przyszły nam dzieci wraz z opiekunem p.Alicją Wszołek ze SP w Niemczy. Dziewczynki choć ,, małe „zrobiły wielką robotę. Serdecznie dziękujemy.

Niemcza – 10 października 2022r.
ŚWIĘTO GIER PLANSZOWYCH
Chociaż zajęcia z ludoterapii są nieodłączną częścią naszych spotkań terapeutycznych takich jak gra w karty ,, Tysiąc,, Chińczyk,czy warcaby to w dniu Święta Gier Planszowych postanowiliśmy wykorzystać gry, które były na dnie szuflady…zapomniane Bierki, Piotruś i Memory. Gry planszowe stare jak świat, cudownie łączą pokolenia,uczą cierpliwości,zdrowej rywalizacji. Doskonale wpływają na rozwój psychiczny zarówno starszych i młodych a co najważniejsze można świetnie spędzić czas.

Bielawa – 7 października 2022r.
POŻEGNANIE LATA
Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą, czekamy wszyscy tu, pamiętaj żeby wrócić znów. Taką oto piosenką rozpoczęliśmy dzisiejsze spotkanie integracyjne. Gościliśmy w dniu dzisiejszym Zespół „Katarynki” z Dziennego Domu Senior Plus z Dzierżoniowa. Wraz z uczestnikami przybyła do nas Pani Dyrektor Anna Polowczyk wraz z opiekunem grupy Panią Małgorzatą Janicką, która grą na gitarze i śpiewem na ustach sprawiła, że wszyscy dołączyliśmy do zabawy. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wniesienie wiele pozytywnej energii. Jak to się mówi „Chcieć to móc” – my zawsze chcemy i możemy!

 

Bielawa – 30 września 2022r.
DZIEŃ CHŁOPAKA JUŻ ZA NAMI
Z bardzo miłą i słodką niespodzianką odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Numer 2 z Dzierżoniowa. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy nadal takie fajne chłopaki jak za dawnych lat. Wręczone upominki są tylko dodatkiem do tego jak wyjątkowo poczuliśmy się w tym dniu. Serdecznie dziękujemy!

Niemcza – 30 września 2022r.
JESIENNE SPOTKANIE
Nawiązując do Światowego Świata Jabłka, spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Niemczy na warsztatach plastycznych,gdzie hasłem przewodnim było,,jabłko,,. W międzyczasie dzieci przedstawiły nam program artystyczny. Oczywiście, w nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali po jabłku, zerwanego z naszego ogrodu.

Bielawa – 28 września 2022r.
ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA
Chociaż na świecie istnieje kilkadziesiąt tysięcy odmian jabłek to w Polsce dostępnych jest ich kilkanaście. Do tego, że jabłka mają dobry wpływ na nasze zdrowie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dobroczynne działanie jabłek jest bardzo szerokie – wzmacniają odporność i florę bakteryjną jelit, obniżają cholesterol i wiele innych. Jabłko może ubiegać się o miano króla owoców, więc póki możemy spożywajmy ich jak najwięcej. My dzisiaj zadbaliśmy o pełnowartościowe drugie śniadanie.

Niemcza – 27 września 2022r.
POŻEGNANIE LATA
Nawet deszcz nie przeszkodził nam dzisiaj w zaplanowanym wcześniej rożnie, które miało być zwieńczeniem zakończenia lata. Udało nam się jedynie rozpalić ognisko i upiec kiełbaski a na konsumpcję udaliśmy się do świetlicy. Ale też było miło, w miłym towarzystwie słuchaliśmy muzyki,pachniało kawą a na koniec graliśmy w ulubioną przez nas grę w karty,, Tysiąc,,

Bielawa – 22 września 2022r.
POMAGAMY
Musieliśmy w szybkim tempie zmienić swoje plany. Rano dowiedzieliśmy się, że awarii uległa maszyna na naszej kuchni do obierania ziemniaków – samo życie. Na nas zawsze można liczyć. Musieliśmy jakoś wybrnąć, w końcu ważyły się losy naszego obiadu. Zakasaliśmy rękawy aby pomoc naszym wspaniałym kucharkom, które na co dzień rozpieszczają nasze podniebienia i ulżyć im choć trochę. Całą grupą z dobrym humorem obieraliśmy ziemniaki, aby później rozkoszować się przy obiedzie. Brawo my!

Bielawa – 19 września 2022r.
POŻEGNANIE KRÓLOWEJ ELŻBIETY II
Dzisiaj oczy wielu ludzi na całym świecie zwrócone były w jedną stronę. Chodzi o uroczystość pogrzebową Królowej Elżbiety II. „Wielka Brytania i cały świat żegnają dziś Elżbietę II”. My również chcieliśmy oddać hołd zmarłej monarchini, uczestnicząc w transmisji telewizyjnej tego historycznego wydarzenia.

Bielawa – 16 września 2022r.
GRILLOWO, SPORTOWO, ZABAWOWO
Wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie grillowaliśmy. Pogoda spłatała nam figla kiedy zabawa trwała – zaczęło padać. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło – w szybkim tempie przenieśliśmy się na naszą świetlicę. Podczas wspólnego biesiadowania odbyły się liczne konkurencje sportowe, oraz zabawy integracyjne. Były to: „Poznaj Stachu po zapachu, oraz smaku”, „Co wylosujesz – zrealizujesz”, i liczne konkursy zakończone pajęczyną przyjaźni. Było jak zawsze – wesoło, tanecznie i przyjaźnie. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i super zabawę.

Niemcza – 16 września 2022r.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo pracowity. Zaczęliśmy od sprzątania w szafkach w naszej świetlicy a po obiedzie postanowiliśmy dołączyć do wszystkich tych , którzy poczuwają się do sprzątania świata. Nie są objęte dla nas losy świata i ziemi dlatego chcieliśmy chociaż w małym stopniu przysłużyć się ziemi i młodemu pokoleniu. W związku z tym posprzątaliśmy teren wokół naszej placówki i ścieżki wokół stawu w Niemczy.

Bielawa – 15 września 2022r.
WYCIECZKOWO
Szaro buro i ponuro – tak było rano gdy wyjeżdżaliśmy na planowaną wycieczkę do „Ogrodu Japońskiego” we Wrocławiu, ale los nam sprzyjał – a pogoda jeszcze bardziej. Na miejscu wyszło piękne słońce – idealna aura na dzisiejsze atrakcje. Niewielki obszar ogrodu skrywa wiele tajemnic, pozornie niewidocznych na pierwszy rzut oka. Symbolika budynków, mostów, wysepek, strumieni, oraz ścieżek sprawia, że można się poczuć jakby przeniosło się w czasie – do kraju Wschodzącego Słońca. To miejsce jest namiastką Japonii we Wrocławiu. W pobliżu ogrodu znajduje się Hala Stulecia, którą również mogliśmy podziwiać. Po takim maratonie zrelaksowani udaliśmy się na upragnioną kawę i małe co nie co.

Niemcza – 13 września 2022r.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Na zaproszenie naszego zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śl., udaliśmy się na imprezę organizowaną co roku pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka”. Wszystko było jak na zamówienie: pogoda, konkursy, pyszne jedzenie i oczywiście atmosfera. Wracamy zawsze uśmiechnięci i szczęśliwi.Dziekujemy za zaproszenie.

Bielawa – 5 września 2022r.
ZAJĘCIA ERGOTERAPEUTYCZNE
Robią się szale na jakże już wkrótce chłodne dni… Nasza mieszkanka Pani Bożenka postanowiła zrobić niespodziankę naszym uczestnikom zajęć terapeutycznych. Ma kobieta fach w ręku – przepięknie robi na drutach. Obiecała, że zrobi wszystko co w jej mocy aby każdy z uczestniczących w codziennej terapii okrył się własnoręcznie wykonanym szalem. Kiedy już zastanie nas chłód, będziemy gotowi!

Bielawa – 1 września 2022r.
WYCIECZKOWO PO WROCŁAWIU
My turyści z Bielawy tak mamy, że każdy zakątek Wrocławia zwiedzamy. Przykro, że czas tak szybko płynie. Doświadczyliśmy tego dziś udając się na wycieczkę do Wrocławia. Był spacer nad Odrą, kawa i lody przy ratuszu wrocławskim. Trochę ochłody przy fontannie i wiele innych atrakcji. Już czekamy na możliwość skorzystania z wyjazdu na kolejną wycieczkę.

Bielawa – 25 sierpnia 2022r.
WYCIECZKA DO PARKU W BIELAWIE
Pogoda w dniu dzisiejszym nam dopisała, więc udaliśmy się na zaplanowaną wycieczkę do parku miejskiego w Bielawie. Było pysznie, rekreacyjnie i zdrowo. Pierwszym miejscem do którego się udaliśmy była tężnia solankowa, która powstała nie tak dawno. Mikroklimat tworzony przez przebywanie przy niej jest jednym z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej, a bezpośredni dostęp do kuracji solankowych daje możliwość poprawy zdrowia bez ponoszenia zbędnych kosztów. Następnym punktem dnia były upragnione lody dla ochłody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również siłownia. Każdy znalazł coś dla siebie w czym mógł sprawdzić swoją aktywność ruchową. Chciałoby się powiedzieć – chwilo trwaj, lecz wszystko co dobre, szybko się kończy. Wróciliśmy na obiad, który po takich atrakcjach smakował wyśmienicie.

Niemcza – 24 sierpnia 2022r.
SPARTAKIADA
To już kolejna sportowa impreza za nami… W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu,podopiecznych że Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie oraz mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej Ząbkowic Śl. Przygotowane konkurencje miały na celu zacieśnieniu naszej znajomości a rywalizacja była tylko dodatkiem. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności podczas takich konkurencji jak: roztapianie lodu, rzuty do celu, kręgle,korzystanie z patelni-tylko wtajemniczeni wiedzą o co chodzi… Na koniec były gratulacje, wręczanie medali i nagród. Dziękujemy gościom za przybycie, dobry nastrój i wspólną zabawę.